Dlostev

Proč se peníze z účtu na účet neodešlou hned?

Co brání tomu aby platba mezi účty šla podobnou rychlostí jako email (a trvá i třeba 2–3 dny) a proč není možné odeslat peníze z účtu na účet i o víkendu?

Nejlepší odpověď
anonym

Protože – technická omezení (jednotlivé banky nejsou přímo propojeny – pochopitelně) – je poněkud ´nevědomé´ srovnávat emila a zacházení s penězi…

Další odpovědi
jáára

v rámci banky se peníze převedou ihned. (v bankovních hodinách, o víkendu ne)

Agneta

Aha, tak ty se divíš …?

Dřív to trvalo 7 dní, až jim to muselo být zákonem nařízeno. Dnes už to pro ně není tak lukrativní (nízké úroky), ale šlo o to, si ten kapitál co nejdéle půjčit – a neplatit z toho žádný úrok !!!

Technicky je to možné prakticky okamžitě převést !

A tak jde zase jen o oblbování veřejnosti(s pěkným ziskem) :D

Mapel

Vše záleží na konkrétním bankovním ústavu. Mezi bankami je převod proveden cestou ČNB a to v konkrétních časech. Dopoledne zadáte příkaz a odpoledne jsou peníze na účet v rámci banky je převod i o víkendu během vteřin. Pokud to vaše banka neumí, tak ji vyměňte.

zzzzz

Banky mají kontrolní mechanismy a i když to tak nevypadá, tak kontrolují transakce, hlavně ty vyšší.

O víkendu peníze poslat jdou, záleží na bance, ale většina jich omezeně funguje i o víkendu.

mosoj

Jak která banka. Air Bank mně převedla peníze na ČSOB ihned při příkazu na Air bank upozorňovala. mezi ČSOP a Poštovní spořitelnou je to otázka několika minut. Na jiné banky, pokud podám příkaz dopoledne je platba odpoledne připsána.