vivatisCZ

Proč se okenní skla čistí nejlépe novinami?

Nejlepší odpověď
Questman

Protože se nejlépe čistí něčím jiným.
Skla se nejlépe čistí speciálními mikrohadříky, které nezanechávají žádné nitky ani šmouhy.

Další odpovědi
mosoj

Protože nepouští chlupy. Takže bude fungovat vše co trochu saje a nepouští chlupy.

Doplňuji:
Vůbec nejlepší co jsem viděl na okna je gumová stěrka s malým vysavačem.
Koupil jsem k vánocům manželce i dceři.

Emefej

Nečistí se nejlépe novinami. Před položením otázky sis to měl vyzkoušet.

cochee

Bejvávalo. Dnes je novinový papír jiný než za komiků, dnes je taky daleko víc možností. Kdysi byl fakt jen ten novinový papír a Okena a s tím to šlo nejlépe…

Funna

tohle platilo před 30 lety, protože neexistovali žádné mikrohadříky, stěrky, kuchyňské papírové utěrky a pod…prostě Rudého právo bylo nejdostupnější „dolešťovačka“ a „dosušovačka“ poté, co se okna umyla jarovou vodou (s malým j, každý tekutý prostředek na nádobí byl jar) a pak Okenou a bylo je třeba vysušit a doleštit…výhoda byla, že se pak jednoduše vyhodily (ty noviny)…

zzzzz

Mi se to novinami čistí špatně. Používám klasickou stěrku, uvažuji, o koupi parního čističe, který by měl i funkci čištění oken.

Rocker

Na okna používám gumovou stěrku,na zbytky vody kolem rámu je nejlepší kus sarého prostěradla,saje a nechlupatí.Parní čističe a vysavače jsou možná dobrý,ale tak na mytí několika oken doma.Myju v létě 2000 m2 oken,ručně to jde nejrychleji.

kristýnary

Mně se teda okna novinami dobře nemyla. I s nimi jsme na nich měla šmouhy. Nejvíc se mi osvědčil čistič oken Karcher. Nejdřív jsem si ho půjčila od mamky, abych si ho vyzkoušela a je to fakt skvělý pomocník. Abych si ho pokaždé nemusela půjčovat, tak jsem si ho koupila z https://www.pro­finaradi.com/pro­fesionalni-cistici-a-osetrujici-prostredky . Nestojí majlant, proto jsem se rozhodla, že si ho koupím.

mosoj

Pro zzzzz :

http://www.karcher-satter.cz/aktu­ality/aku-sterka-karcher-wv-50-plus-s-odsavanim

zzzzz

dík 🙂