IT

Proč se odpad nehází do aktivních sopek?

http://www.you­tube.com/watch?v=kq7DDk8­eLs8

Díval jsem se na tohle video a napadlo mě, proč se odpad v okolí aktivních sopek nehází do nich? Jaký je největší zápor takového řešení?

Nejlepší odpověď
mosoj

Určitě se ti to při pokládání otázky nabízelo.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/dalo-by-se-zbavovat-vetsiho-mnozstvi-odpadu-tim-ze-by-se-sypal-do-aktivnich-vulkanu-ci-kalder

Další odpovědi
Zbynas

Řekl bych, že finanční nedostupnost. Jak by se vozil odpad na vrcholy sopek, ze kterých proudem stříká láva? Šlo by to, ale jak říkám, finančně by se to nevyplatilo :)

MK44

To je nápad! Nasadit na sopku odsiřovací jednotku, postavit vedle spalovny elektrárnu, ohřevnu pro ústřední topení a parní lázně. Jen se budete muset ponořit do magmatického krbu a instalovat tam šoupátko nebo kohout pro regulaci výkonu. Sopky se totiž chovají nekultivovaně – po obdobích malé výhřevnosti se zblázní a vybuchují. Samozřejmě přivést k sopce železnici, na úbočí vybudovat lanovky a na úpatí hotely a obytné čtvrti pro obsluhu. Skvělý podnět pro podnikatelský záměr! Jaká škoda, že u nás nemáme nějakou vhodnou sopku. Takhle budete muset odpad převážet na Island, na Sicilií nebo na Kamčatku. Problém je, že státy, kde mají aktivní sopky vám tam vyvážet náš odpad nedovolí. Takže největším problémem u nás bude dohodnout se, u které obce si takovou sopku vyvrtáme, že?

😉

arygnoc

a nebolo by lepšie toho odpadu produkovať menej, a ten, čo je, recyklovať?