iceT

Proč se odhalování nedostatků říká zrovna „vychytat mouchy“?

Zrovna jich pár vychytávám.
http://img.na­dapenny.com/t20/120­95/nadap091003962­730237.jpg

Nejlepší odpověď
annas

Hledala jsem, zda objevím mouchy, které jste už nachytala, a on krásný košíček.!!!

Opět nelze zjistit půlvod tohoto frazému.

Vychytat – pečlivě odstranit chyby. Když přidáme k slovesu „vychytat " "mouchy,“ jde vlastně navíc o nápaditost, promyšlenost a chytrost při odstraňování chyb. . Stejně tak musím jít na živou mouchu, která ví, kam má uletět, když ji chceme ostranit.

Doplňuji:
iceT, Vám radím, abyste šla na vychytávky nápaditě, ale mně se je nedaří odstranit.
Ano odstranit původ…

Další odpovědi
anonym

Laicky řečeno bych najaře vybílila chaloupku a vychytala mouchy, aby mi čerstvou malbu hned nezaneřádily.

iceT – to je krásný košíček, nechápu, jaké mouchy na něm chceš vychytávat. Už to vidím před očima jak bude krásně velikonočně vyzdobený – prostě paráda.
Skoro mne to svádí popřát Ti hezké velikonoce už teď. Ale na to je ještě pár dní čas.

hanulka11

moc pěkně mouchy vychytáváš – jsi šikulka- nyní je to hodně rozšířená zábava..... jen tak dál a pak se pochlub co vyrobíš za výtvory- dík
Doplňuji:
no asi to bude …zbavit se všech drobných nedostatků / mouchy jsou taky taková droboť /

Damiana

Kde jsou mouchy, tam obvykle něco smrdí. Když je pak všechno „čisté“, mouchy (problém) zmizí.
V případě tvého díla nevím, co kde vidíš lítat, povedlo se, jsi dobrá! Já bych na to nervy asi neměla. 🙂

iceT

Děkuji všem,jdu vychytávat mouchy a tvořit další,uplatnění najdou vždycky.

iceT

To je podle toho návodu,co sem před pár dny ZZZZZ hodila odkaz,na třetí pokus to celkem ujde.

hanulka11

prohlížela jsem toto ,mj…moc pěkné......
http://www.pro­zeny.cz/video/jak-na-to/419-jak-na-to/16680-super-velikonocni-dekorace-z-papiru