Avatar uživatele
iceT

Proč se odhalování nedostatků říká zrovna „vychytat mouchy“?

Zrovna jich pár vychytávám.
http://img.na­dapenny.com/t20/120­95/nadap091003962­730237.jpg

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, Andělé, hanulka11, Bičiště, Damiana před 4403 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Hledala jsem, zda objevím mouchy, které jste už nachytala, a on krásný košíček.!!!

Opět nelze zjistit půlvod tohoto frazému.

Vychytat – pečlivě odstranit chyby. Když přidáme k slovesu „vychytat " "mouchy,“ jde vlastně navíc o nápaditost, promyšlenost a chytrost při odstraňování chyb. . Stejně tak musím jít na živou mouchu, která ví, kam má uletět, když ji chceme ostranit.

Doplňuji:
iceT, Vám radím, abyste šla na vychytávky nápaditě, ale mně se je nedaří odstranit.
Ano odstranit původ…

Upravil/a: annas

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?kenyrts Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Laicky řečeno bych najaře vybílila chaloupku a vychytala mouchy, aby mi čerstvou malbu hned nezaneřádily.

iceT – to je krásný košíček, nechápu, jaké mouchy na něm chceš vychytávat. Už to vidím před očima jak bude krásně velikonočně vyzdobený – prostě paráda.
Skoro mne to svádí popřát Ti hezké velikonoce už teď. Ale na to je ještě pár dní čas.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

moc pěkně mouchy vychytáváš – jsi šikulka- nyní je to hodně rozšířená zábava..... jen tak dál a pak se pochlub co vyrobíš za výtvory- dík
Doplňuji:
no asi to bude …zbavit se všech drobných nedostatků / mouchy jsou taky taková droboť /

Upravil/a: hanulka11

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Kde jsou mouchy, tam obvykle něco smrdí. Když je pak všechno „čisté“, mouchy (problém) zmizí.
V případě tvého díla nevím, co kde vidíš lítat, povedlo se, jsi dobrá! Já bych na to nervy asi neměla. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
iceT

Děkuji všem,jdu vychytávat mouchy a tvořit další,uplatnění najdou vždycky.

před 4403 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
iceT

To je podle toho návodu,co sem před pár dny ZZZZZ hodila odkaz,na třetí pokus to celkem ujde.

před 4403 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanulka11

prohlížela jsem toto ,mj…moc pěkné......
http://www.pro­zeny.cz/video/jak-na-to/419-jak-na-to/16680-super-velikonocni-dekorace-z-papiru

před 4403 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek