kosaaaak

Proč se objevují na spadaných jablkách když zplesniví takové ty bílé tečky?

A co je to zač?

Nejlepší odpověď
mosoj

Plísně jsou mikroskopické houby jejichž růst je charakterizován tvorbou mycelia a spór.
To bílé je právě mycelium.

Mycelium (podhoubí) je shluk vzájemně propletených vláken, charakteristický zejména pro houby a některé bakterie. Vlákna mohou být rozdělena septy (přepážkami) na jednotlivé buňky, nebo tato septa chybějí a celé mycelium je tvořeno jednou buňkou. Mycelium pronikající půdou se nazývá mycelium bazální (vegetativní); část nad půdou je mycelium vzdušné nebo reproduktivní (tvoří-li spory).

Další odpovědi
www

Velice jednoduše:
To bílé je právě ta plíseň.