ratava

Proc se o Recich rika, ze jsou lini?

Jsou opravdu linejsi, nez kterykoliv jiny narod? A podle ceho se ona lenost pomeruje…?

Nejlepší odpověď
annas

Vysvětlení najdete v odkazu na článek
„Proč Řekové, druhý nejpracovitější národ v Evropě, pořád jen vysedávají po kavárnách?“
http://www.re­flex.cz/clanek/zpra­vy/57635/proc-rekove-druhy-nejpracovitejsi-narod-v-evrope-porad-jen-vysedavaji-po-kavarnach.html

U nás se uvádí, že Řekové si žili nad poměry, dostávali důchody nepracovali, brali nejrůznější nesmyslné dávky a byli přezaměstnan. íBylo to ve státním sektoru, ale ne všichni v něm pracují.

Zřejmě to vyplývá z jiného způsobu života. Řekové nejso totiž líní v tom smyslu slova, jak si to u nás představujeme.
,
Řekla mně to jedna žena a její matka. Obě žily rok v Řecku, místo jsem zapomněla.

Obě tvrdily, že Řekové jsou velmi sympatičtí, vstřícní, pracovití, i když jejich činnost nepřináší takový efekt, jak by bylo třeba.

Jsou hrdí nejen na svou minulost, protože dali kulturu Evroopě, myslí na přítomnost, raději chtějí být chudí a svobodní než mít dluhy a splácet je Evropě, která jim diktuje podmínky.. Umí se radovat z maličkostí. Nelíbila se jim politika vlády, která šetřila na obyčejných lidech, podvodníků se opatření nedotkla atd.

„Ne nadarmo vyjádřují pruhy na jejich vlajce slova „Svobodu nebo smrt“.
--

Další odpovědi
fcoop

Ono se toho říká.........třeba to slavné :„Není šprochu.....“

Podle téhle logiky je možné všechno,třeba to,že nás EU práškuje z letadel,abychom byli povolnější.....to jsou ty bílé čáry za letadly.

Co Němec,to nudista......­........to je národ,co?

Dávno bylo jasné,že Řekové nejsou schopni splácet,vždyť v podstatě nic nevyrábí,ale stejně se do nich cpaly prachy dál......proč?
A ti,co půjčovali,to nejsou žádní jelimánci,jsou to ostřílení vlci bez zábran…
Tak o co tady vlastně jde?

Velmi příbuzný je problém s uprchlíky..­.........

Nevěř všemu,co říkají v televizi.
Oni totiž také neznají realitu.
Pravda prý zvítězí......­............no – spíš vyděsí.

Lamalam

Ono se toho o různých národech říká dost. Třeba: „Co Čech, to muzikant“. Myslíš, že je to pravda?

dudu

Řekové nejsou líní, nýbrž vychytralí /a to odjakživa/ obchodníci s obrovskou fantazií a schopností kdykoliv prošmelit snad i vlastní s nos mezi očima. V mentalitě existují značné rozdíly mezi obyvateli z vnitrozemí a větších ostrovů jako např. Kréta, Rodos a především Korfu. Řekové jsou stejně jako jejich krajina z dálky úžasní a romantičtí, ale pohled z blízka bývá někdy až trpkým zklamáním. U sebe doma mají téměř vždy doslova vybonzováno, ale hned vedle na společném jim nevadí špína, nepořádek a kupící se odpadky.

mosoj

Tak to o nich neříkej. Totéž mohu říct o mnohých Češích. Jenom si nenechají kálet na hlavu.

bolak

V řecku pracujou všehovšudy asi tak tři lidi, zbytek polehává na plážích, chytá bronz a spoléhá na to že vejplaty jim nějak vybalancuje ten turistickej ruch.