bolak

Proč se nevyráběj elektroauta?

Když je pohon elektrokola tak levnej, jak jste mi odpověděli v této otázce > http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kolik-stoji-jizda-na-elektrokole , tak proč se nevyrábí auta na podobném principu? Když kolo utáhne utáhne za 0,05Kč na km 100 kilo (člověk+kolo), tak pohon auta o čtyřech pasažérech by pak vyšel na kilometr třeba na 50 haléřů nebo ne?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

A ta auta, co mají akumulátor a dobíjejí se pomocí rychlonabíječek, jsou co?
Elektroauta se dávno vyrábějí, tak jako elektroautobu­sy apod.

Další odpovědi
jpau

Elektro auta se vyrábějí a jejich provoz je v zásadě levný (jednodušší pohonné ústrojí, levnější phm), ale…

  • Pro elektro auta je horší infrastruktura než pro auta se spalovacím motorem.
  • Vysoká cena baterií, tzn. vysoká pořizovací cena (případně cena nových baterií).
  • Krátký dojezd na 1 „nádrž“ (hodně dobrý elektromobil udělá cca 1/2 toho co průměrné auto se spalovacím motorem).
  • I když to není mainstreamový názor, tak nejsou příliš ekologická.

Modely, co mě napadají:
Tesla S
Renault Zoe
BMW i3

Dochy

Dávno se vyrábějí, Problém je s cenou a dojezdem. U kola je 30–50km v pohodě, u auta zpravidla očekáváš víc. Kolo váží i s baterkama 30kg, pasažár řekněme 90. Auto váží 1,5 tuny, 4 pasažéři 360kg. U auta táhneš spoustu pro tebe neužitečné hmotnosti – projeví se na dojezdu a ceně baterek i ceně za kilometr (platíš za dopravu sebe i té ocelové kastle)

Elk

Zaspal jste dobu? Ovládá nternet a neví co jsou elektromobily…Víte, kdo to byl Josef Sousedský? Více než před 80 lety si sám sestrojil elektromobil a jezdil s ním do práce. A Vy sem prsknete takovou volovinu. No nic, příští otázka se třeba povede.

lexx

ale vyrábějí…vyrábějí enemže to není v zájmu mocných ropných mangátů, zrovna jak vodíkový motor který dávno existuje, ovšem v trezoru

Emefej

V roce 1898 byl ustanoven první rychlostní rekord. Dosáhl ho elektromobil.

Jrkuft

Elektrika dojde a budeš stát. pro benzín si člověk aspoň může zajít.
a chci vidět jak na sidlíšti bude každej dobíjet auto

bolak

Elk: před 80. lety jo? to to ještě táhly koně ne?

bolak

JájsemRaibek: já nevím, to neznám, já autem nejezdím

gagaga

ty baterie jsou pak hodne drahe..
ja napr. ( do kola )musela asi po 3 letech koupit novou a stala me 400 eur.
Na nase 10 t. kc.
Kolo mam za 30.
:(

  • iv-

bolak

To by mně zas tak moc nevadilo, já bych řekl mamince, jestli mi na to polovinu přidá, když si druhou polovinu našetřím, pak bych řek tatínkovi jestli mě na to polovinu přidá, když si polovinu našetřím a nakonec bych řek babičce, jestli mně na to polovinu přidá, když si druhou polovinu našetřím, a už bych měl tři poloviny a s tím už se dá vyjít.

gagaga

:))