Sindy

Proč se neustále drbe?

Dobrý den,fenečka se mi neustále drbe, přestože jsem ji v poslední době koupala a několikrát(sa­mozřejmě po době dané na obalu)ji i její místečka sprejovala proti blechám…na kůži má něco jako lupy-stejně tak její 7 týdenní štěňátko…
Doplňuji:
Tak po návštěvě veterináře jsme se dozvěděli, že někde chytla nějakého kožního parazita(ne blechy).Dal nam sprej a dobrý…:-)

Nejlepší odpověď
ReHu

Pokud by měla plné anální žlázky, neprojevuje se to drbáním, ale sáňkováním. S mými 2 fenkami také pravidelně jezdím na veterinu na vymačkání. nebolí to, ale je to nepříjemné.
Co se týče drbání a „lupů“, zeptala bych se na veterině, může to mít více příčin. Koupání to neřeší. Sousedi měli pejska s podobnými příznaky a ten měl alergii na nějakou potravu, ale to nemusí být váš případ. Kvalitní lékař by vám měl poradit, ale po mých zkušenostech, pokud nepochodíte u svého, vyzkoušejte jinou ordinaci.

Další odpovědi
Q

Na análky bych to neviděla. Spíš alergie – buď změna krmení (nebo a to je v zimě docela často) je najednou psovi doma horko – jiné než v létě. Předpokládám, že 7 týdenní štěndo máš doma pár dní, takže zkontroluj tu stravu a jestli není doma moc sucho (snadno poznáš i na očích, nose)

Zdroj: aq-dog.cz

vecernice

Dobrý večer,někdy moc časté koupání taky pejskům nesvědčí.Jen si představte jak vás kolikrát svědí kůže po vykoupání.Ale jedna z dalších možností je že má zanešené žlázy,které nejlépe vymačká veterinář.Vzhledem že to má i štěnˇátko je to možný,anebo se může jednat i o nějakého vnitřního parazita.Víc mě nenapadá.

misulinka

no ja si myslim jestli to nemohlo bejt tym sprejem pac jakéo muze byt na to alergicky newim