Proč se neustále drbe?

Dobrý den,fenečka se mi neustále drbe, přestože jsem ji v poslední době koupala a několikrát(samozřejmě po době dané na obalu)ji i její místečka sprejovala proti blechám...na kůži má něco jako lupy-stejně tak její 7 týdenní štěňátko...
Doplňuji:
Tak po návštěvě veterináře jsme se dozvěděli, že někde chytla nějakého kožního parazita(ne blechy).Dal nam sprej a dobrý...:-)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Pokud by měla plné anální žlázky, neprojevuje se to drbáním, ale sáňkováním. S mými 2 fenkami také pravidelně jezdím na veterinu na vymačkání. nebolí to, ale je to nepříjemné.
Co se týče drbání a "lupů", zeptala bych se na veterině, může to mít více příčin. Koupání to neřeší. Sousedi měli pejska s podobnými příznaky a ten měl alergii na nějakou potravu, ale to nemusí být váš případ. Kvalitní lékař by vám měl poradit, ale po mých zkušenostech, pokud nepochodíte u svého, vyzkoušejte jinou ordinaci.

Další odpovědi:

Pokročilý

Na análky bych to neviděla. Spíš alergie - buď změna krmení (nebo a to je v zimě docela často) je najednou psovi doma horko - jiné než v létě. Předpokládám, že 7 týdenní štěndo máš doma pár dní, takže zkontroluj tu stravu a jestli není doma moc sucho (snadno poznáš i na očích, nose)

Zdroj: aq-dog.cz

Bronzový

Dobrý večer,někdy moc časté koupání taky pejskům nesvědčí.Jen si představte jak vás kolikrát svědí kůže po vykoupání.Ale jedna z dalších možností je že má zanešené žlázy,které nejlépe vymačká veterinář.Vzhledem že to má i štěnˇátko je to možný,anebo se může jednat i o nějakého vnitřního parazita.Víc mě nenapadá.

no ja si myslim jestli to nemohlo bejt tym sprejem pac jakéo muze byt na to alergicky newim

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1074
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.