Rohlik

Proč se nesmí používat neonové osvětlení u aut?

Proč se nesmí na našich cestách jezdit neonem podsvíceným podvozkem? Respektive může, ale nesmí ho mít řidič zapnutý, což ztrácí význam. Jsou státy, kde je to povolené?
Jedná se o typ tuningu, kdy máte podsvícen podvozek a během šera nebo tmy to vypadá opravdu cool.

Odpovědi
Kepler

Možná to vypadá efektně, ale takové osvětlení nemá žádný praktický význam. Leda tak pro natáčení filmů ze série Rychle a zběsile. Povoleno to myslím není nikde ve světě, protože nejde o homologovanou součást vybavení auta.

mosoj

S formanskou lampou je to ještě více cool.