Proč se nepovedl atentát na Hitlera?

A co se stalo s těmi lidmi co ten atentát chtěli spáchat?
Doplňuji:
Myslím ten atentát 20.7.1944

Nejlepší odpověď
iceT

Ono jich ale bylo několik,tak který konkrétně máš na mysli?
http://www.de­tektorweb.cz/in­dex.4me?s=show&­i=1895&mm=1&vd=2
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/A­tent%C3%A1t_na_­Hitlera_z_20._%C4%8Der­vence_1944
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/A­tent%C3%A1t_na_­Hitlera_z_8._lis­topadu_1939
Doplňuji:
číst třeba umíš,když se ti nechce klikat na odkazy?
20. července 1944 v 8 hodin odstartovalo na letišti v Rangsdorfu kurýrní letadlo se Stauffenbergem a nadporučíkem Wernerem von Haeften. Aktovka, kterou převáželi, obsahovala 2 balíčky po 1 kg výbušniny. Po příjezdu do Vlčího doupěte v Rastenburgu se Stauffenberg nejdříve zeptal majora Freyenda, kde by si mohl vyměnit košili. Freyend mu poskytl vlastní ubikaci. Zde Stauffenberg a von Haeften aktivovali bombu. Zde došlo k jejich prvnímu pochybení. Během sestavování bomby byli vyrušeni a rozhodli se ji kvůli nebezpečí prozrazení nedokončit. Bombu tedy sestavili jen z jednoho plátu o jednom kilogramu plastické trhaviny, i přesto, že v plánu byly započítány dva.[1] Poté Stauffenberg vešel do poradní místnosti, kde položil aktovku asi metr od Hitlera.[1]

Za fingované záminky (nutného telefonátu) se Stauffenberg dostal z budovy a nasedl do automobilu k Haeftenovi.[2] Krátce poté, co ukrytá bomba vybuchla (cca 12:42) dojeli k první bráně, kde byli bez problémů puštěni. S menšími problémy projeli i druhou branou a poté směřovali k letišti. Zde nasedli do letadla a odletěli do Rangsdorfu.

Stauffenberg, aniž by se ujistil, že je Hitler mrtev, vydal rozkazy k provedení plánu Valkýra. I přes snahu Fellgiebela se nepodařilo odříznout Vlčí doupě od světa a nakonec se ukázalo, že Hitler atentát přežil. Po této zprávě docházelo opět k předání moci do rukou nacistů. 21. července spáchal na frontě sebevraždu generál Henning von Tresckow. Po potlačení převratu bylo popraveno více než 200 osob. 10. srpna byl popraven Stauffenbergův bratr Berthold. Po výsleších se zjistilo, že o přípravě převratu byl částečně informován i polní maršál Erwin Rommel, ten dostal na vybranou – buď popravu, anebo sebevraždu s tím, že bude uveřejněno, že zemřel na následky zranění ze dne 17. července 1944 a jeho rodina nebude nijak pronásledována. Aby uchránil svou rodinu, zvolil si sebevraždu kyanidovou kapslí.

Porada se za normálních okolností konala vždy v bunkru, vzhledem ke krásnému letnímu počasí bylo na poslední chvíli rozhodnuto, že se bude konat v lehkém dřevěném domku venku. Je velmi pravděpodobné, že tlaková vlna by v betonovém bunkru spolehlivě zabila všechny lidi přítomné v místnosti, v lehkém dřevěném domku však měla mnohem menší ničivý účinek, což nakonec vedlo k tomu, že Adolf Hitler i tento atentát přežil.

Podle některých spekulací pak byla aktovka ještě o kousek posunuta na druhou stranu jedné ze dvou masivních noh, na nichž stála deska stolu. Stůl samotný byl celý z masivního dubu, což mezi Hitlerem a explozí vytvořilo zábranu, která ho uchránila od nejničivějších účinků exploze. Zranění, která při atentátu utržil, byla jen minimální.

Další odpovědi
anonym

A já si říkám, proč se nepovedl atentát na prezidenta Klause, Kalouska, Nečase a dalších politických zlodějů, kteří pijí krev občanům.

mojitek

no těch atentátů bylo myslím 10…a nic se nepovedlo. A ti co měli účast na atentátech a byli lapeni -pá pá..

bolak

http://uloz.to/xE­Tig5NX/valkyra-dokument-2008-avi