J.Mecir

Proč se nemůže telefonovat na benzínových pumpách???

Nejlepší odpověď
Drap

Z bezpečnostních důvodů. I rádia by měla být vypnutá.

Další odpovědi
Damiana

http://www.ho­ax.cz/hoax/po­zar-od-mobilniho-telefonu---cell-phone-ignition/

Michal Kole

Aby jsi nezdržoval provoz 🙂

Možná, aby nenastal výbuch, ale u dnešních mobilů to snad už nehrozí nebo aby mobil neovlivnil čítač

Kohut57

Kachna.

arygnoc

a to viete odkiaľ?

rád sa nechám poučiť.
osobne – na benzínke aj fajčím a nikto ma zatiaľ „nesekol“.
Doplňuji:
Mosoj:

:))

nezáleží na tom, v ktorej krajine žijem.
Dosť cestujem a stráviť nejaký čas na pumpách tým pádom musím, bohužiaľ, niekedy sa tam i dať kávu či i zariskovať a najesť sa.
Moja skúsenosť mi hovorí, že na väčšine púmp, kde sa poskytuje nejaké občerstvenie, je i priestor vyhradený pre fajčiarov (nie u stojanov s pohonnými hmotami, samozrejme).
Takže: no problem.

a s tým zákazom telefonovania je to fakt blbosť.

Pokiaľ sú majitelia, ktorí majú zákazy nad rámec (už tak podivných) zákonov, nie som ich zákazníkom a podľa mňa nie sú dobrí obchodníci – veď kto sa chce nechať šikanovať.

mosoj

arygnoc : now comment !!!!!!!!

Znám člověka který si posvítil do sudu od benzínu zápalkou. Chtěl zjistit jestli tam není benzín. Nebyl, přesto má ksicht opálenej !!!
Doplňuji:
Nakonec je to v pravomoci majitele pumpy. Kouřit dnes nesmíte ani na zastávce autobusu. Já ale nevím v které zemi pobýváte.

Mapel

Prosim vás přestaňte šířit poplašné zprávy. Od provozu mobilu nemůže vzniknout na benzínce požár. Je to totální nesmysl. Jen si vemte na jakém principu pracuje. Zapínání, zvonění je bezkontaktní. Kde může vzniknout jiskra? A jaká zóna Ex prostředí je u benzínky. Žádné 3 nebezpečné zóny jsem u benzínky neviděl vyvěšeny. To by asi tankovat mohl málo kdo.
Doplňuji:
Pro Led, víš jak vypadá TP: Je to polní telefon na kabel a tady se bavíme o mobilním telefonu. Nebo snat taháš za autem kabel připojený ne telefonní síť. TP má komutátor se sběračí, které tvoří jiskřiště a opravdu může vzniknout výbuch. Já kabel za autem netahám a jak to děláš při odbočování. To máš výhybku jako trolejbus?

led

Ano, je to pravda. Naozaj sa na benzínovej pumpe nesmie vytáčať telefónne spojenie starým poľným telefonom na kľuku (tzv.TP používané v armáde).
Moderným mobilom kľudne môžte telefonovať…
Doplňuji:
http://forum.val­ka.cz/viewtopic­.php/t/37949&us­g=__KR0_XT1HTQ6Ha­GUDKV81OdREbg4=&h=231&w=­350&sz=28&hl=cs&star­t=56&zoom=1&tbnid=v­1ucf_gAMU3raM:&tbnh­=79&tbnw=120&e­i=3nWpT8qNDOr44QT-l9HPCQ&prev=/­search%3Fq%3Dpo%­25C4%25BEn%25C3%25BD%2Bt­elefon%26star­t%3D40%26hl%3Dcs%26sa%3D­N%26gbv%3D1%26tbm%3Dis­ch&itbs=1En%25C3%­25BD%2Btelefon%26star­t%3D40%26hl%3Dcs%26sa%3D­N%26gbv%3D1%26tbm%3Dis­ch&itbs=1

venkovan

A proč bych měl při tankování telefonovat? To nedokážeme ty dvě minutky než se natankuje počkat? Kamiňoják si poodejde aby nebyl v čerpacím prostoru, protože tomu to trvá déle, ale ostatní by se mohli zklidnit a tu chvilku vydržet.