bolak

Proč se nemůže odpověď taky položit jako otázka?

Můžete někomu dát otázku a můžete někomu dát i odpověď, můžete od někoho dostat otázku a můžete od někoho dostat i odpověď, můžete někam vložit otázku a můžete někam vložit i odpověď, ale položit můžete jenom otázku, odpověď už ne. Dokáže mi někdo vysvětlit proč?

Nejlepší odpověď
hanulka11

protože položená odpověď by tě položila na lopatky:D:D

Další odpovědi
dudu

Porušil byste kausalitu, protože tato stránka se jmenuje „Odpovědi.cz“ a ty většinou přicházejí jako důsledek otázky. Ovšem jsou výjimky – moje babička trpěla samomluvou a ta si na svoje otázky i sama ihned odpovídala a tak byla naprosto soběstačná.

quentos

protože na rozdíl od otázky odpověď musíš na něčem POSTAVIT, nestačí jenom položit ;{)>
Doplňuji:
a jináč abych teda odpověděl přísně vědecky, tak je to záležitost tzv. kolokací – tedy skupin slov, které se rády vyskytují pospolu, a u nichž záměna za jiné synonymum už zní pro rodilého mluvčího nepřirozeně. Kolokace je právě třeba dvojice slov „položit otázku“, ač „položit“ v základním významu značí něco úplně jiného. V angličtině tomu odpovídá kolokace „ask a question“. „Ask“ samotné lze přeložit jako „ptát se, zeptat se“, jenže – opět z hlediska kolokací – "ptát se na otázku* " je v češtině nesymsl (ač se s ním konkrétně na tomhle serveru sretkáváme překvapivě často – to je tím, že lidi nečtou).

anonym

Nepřehnal jsi to s tou filozofií?
Zřejmě to bude tím, že s odpovědí se dá daleko lépe a volněji pracovat. Kdežto jednou položená otázka, zůstává i nadále jednou položenou otázkou.