Proč se některým osobním vozům říká „fáro“ a některým „šunka“ ?!

Nejlepší odpověď
annas

fáro – silný (rychlý) drahý automobil.. Snad z německého fahren – jet.

šunka – hanlivě starší auto ve špatném technickém stavu.

Původ – z němčiny – Schinken – šunka, alter Schinken – stará šunka – doslova se tak označují staré, objemné, v kůži vázané knihy ( vzniklo v 18. století ve studentském slangu).

Odtud se pak pojmenování rozšířilo pro staré dopravní prostředky, apod. – kola, stroje, přístroje, atudobusy, tedy i auta.

SNČ.

Další odpovědi
Sůwa

Třetí kategorie je „PP“ = pojízdná popelnice. Pár takových znám… 🙂

Kelt

Německy se jezdit dopravním prostředkem řekne " fahren " , čte se fáren, takže se dá předpokládat, že když je zřejmé, že to bude dobře jezdit, bude se v tom dobře sedět atd – tá se předpokládat, že tomu se bude říkat fáro – nebo to bude od toho nějak odvozeno. Nevím, proč se říká šunka jiným typům aut, obvykle těm, které se nám moc nelíbí.