Weroniq

proč se některý alkohol ve skleničce zapaluje?

u čeho se to dělá a k čemu je to dobré? a před vypitím se ten oheň uhasí nebo se to pije hořící? to se člověk nepopálí?

Nejlepší odpověď
mojitek

Asi máte na mysli shooter(cocktail ve skleničce panáka)B-52 -tam hoří Absinth.Ale originální recept B-52 není s Absinthem,ale s Grand Marnier,a nezapaluje se to.Jinak jsou drinky co se zapalují-je to jen pro efekt.Nehasí se to-rozhodně by se to nemělo pít jinak než brčkem-na ex a velice rychle.

Další odpovědi
mosoj

Nápoje zapalují jenom lidé co neví roupama co dělat.
U pokrmů se tomu říká flambování a to konkrétně ovlivňuje chuť pokrmu.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Flam­bov%C3%A1n%C3%AD

http://kuchyne­.dumazahrada.cz/clan­ky/vareni-a-stolovani/skola-flambovani-zapalte-si-veceri-21296.aspx

www

Zapálením se dokazuje množství alkoholu v nápoji (malé množství=nehoří). A pije se to tak, nic se ti nestane, nepopálí. Hořící alkohol jen dechem lehce sfoukneš při trošce cviku (i bez něj).
Je to jen taková „bohatýrská“ frajeřinka.