stana73

Proč se někomu,když se lekne udělá opar?

Nejlepší odpověď
kropitko

Leknutí je jeden z důvodů probuzení viru, který vyvolá opar, jedná se o virus herpes simplex,,,

Další jsou nadměrné slunění,úraz,o­perace,závažněj­ší onemocnění,po­ruchavýživy,ú­nava,nadměrná fyzická zátěž,stres, psychická zátěž, včetně již zmíněného leknutí,,,,

Pro ty co neznají, nevěří, neslyšeli,,tak pro ty více dole v odkazu,,,

Zdroj: http://hojeni-ran.cz/opary-puchyre

Další odpovědi
kapka

Ano, někomu se opravdu z leknutí nebo jiného psychického vypětí může udělat. Mně se to stává. Proč to tak je, to by mě také zajímalo.

Anife

Po infekci, kdy branou vstupu HSV 1 jsou sliznice, nejcasteji
dutiny ústní, kde se virus pomnoží a po neuronech se dostává
do senzorické části ganglia trojklanného nervu (takže by se dalo říct, že se usídli na nervech, které vedou vzruchy do mozku a když se člověk lekne, tak dráha vzruchu je podobná, proto asi dojde k aktivaci viru)

FOG

Nektere kozy kdyz leknete,tak si lehnou na zada.
Podotykam,ze se jedna o ty ctyrnohe,co se pasou travou.Ale nevim rasu.

Děda Louda

U někoho to probíhá i opačně – lekne se, když mu naskočí opar.

Retro

Tak s tímto jsem se ještě nesetkal :)

SajmonModer

Tak to jsem ještě nikdy neslyšel …