Georgo2010

Proč se (nejen) nejbohatší země neustále zadlužují? Dají se vůbec někdy v rozumné míře splatit?

Nejlepší odpověď
casey

Splatit se to neda. Krach prijde asi na kazdeho. Uskromnit znamena nekomu penize odebrat. Vsichni vychazeji z toho, ze ted je hur, casem bude lip a budou penize na vyrovnany rozpocet, uroky a splatky z predeslych dluhu, ale tak to neni. Energie budou do budoucna drazsi zcasti jejich zvysenou poptavkou v zemich jako je cina, indie, kde poptavka roste skoro geometrickou radou a zcasti tim, ze ackoli ropa nedochazi, tak dochazi levna ropa, tudiz jeji dobyvani ze zeme je cim dal tim dtrazsi. Zkratka energie byla drive levnejsi, nyni se nam zda jako draha, lec bude uz pouze jen drazsi, na cemz je zavisla ekonomika vsech statu. Tak, ze secteno a podtrzeno ekonomiky neporostou a tim ani hdp a dluhy budou narustat. Nechci byt pesimista, ale jine vychodisko neni.

Další odpovědi
Toruk

Protože nejsou a nechtějí být skromní, vládní představitelé, veřejní činitelé a různé celebrity vytvářejí falešný dojem, že luxus a blahobyt a rozmarné chování jsou bezva, občané té iluzi věří a také touží po tom blahobytu (který jim ale zas tak moc sám o sobě nepřinese), jenomže na to nemají a tak se zadlužují, všichni se zadlužují a to přináší nakonec nerovnováhu a disharmonii. A když to dělají téměř všichni, tak se to nakonec projevuje globálně.

anonym

Ktere ty zeme jsou nejbohatsi ? 🙂 Ze bych sla na odpovedi tam !! 🙂 -iv-