fattyclick

Proč se nedělají také černé radiátory ústředního topení?

děkuji za odpověď :D

Odpovědi
gecco

DÚ???
😉
Tak napiš nějaké návrhy, zkontrolujeme ti je…

dr.luha

Barva povrchu na vyzařování tepla má naopak podstatný vliv. Černý radiátor by například v rodinném domku způsoboval velké zchlazení média a při návratu do kotle by na výměníku kondenzovala voda s dehtem ze spalin. Pokud ale máte dálkové UT, tak získáte mnohem více energie.

Drap

Protože by působily v interiéru příliš rušivě. Nic ti ale nebrání natřít si je na černo. Barva radiátoru nemá v podstatě na předání tepla vliv.

Michal M.

Protože černá barva teplo pohlcuje a bílá (světlá) odráží. Není cílem, aby radiátor měl co nejvyšší teplotu, ale aby předal co nejvíce tepla do okolí.