bolak

Proč se nedělají korunky na šroub?

Zubař mi kdysi povídal, že korunky čas od času prostě vypadnou, když člověk nekousá opatrně, tak proč se dělaj nalepovací a né třeba na šroub? Že by se do toho podstavce zabudovala jakási hmoždinka, a do korunky zezhora pak normální šroub. Zub kterej bude na závit se přece tak snadno neodloupne, a zubař by pak měl na vrtačku normální křířovej šrouvovák, nástavec, a jak by vrtačku zapnul, tak by se to samo našroubovalo.

Nejlepší odpověď
Sůwa

Zkus si to představit – zub a otvor by se musel upravit do tvaru pravidelného rotačního tělesa ( válec, kužel ), aby bylo možno rotačním pohybem korunku vpravit. To by z toho původního zoubku moc nezbylo 🙂

Další odpovědi
Zbynas

Zub se dá normálně udělat na čep (tedy jakoby na šroub), dělá se to, když budeš mít vytrženej úplně celej zub …

Led_

Robia sa zuby aj „na pevno“,
nie je to jednoduché, rýchle (ako by sa zdalo) a drahšie

Sarrow

http://www.you­tube.com/watch?v=en­gDRyh8jJU