Avatar uživatele
Drap

Proč se něčí popel pohřbívá do více uren ?

Doplňuji:
Popel pana Havla byl dán do tří uren. Nechápu význam.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Drap

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, terry, iceT, hanulka11 před 4494 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
terry

To slyším (čtu) poprvé a jsem zvědavá na odp..
Doplňuji:
"Rozdělení popela do několika schránek není v Česku příliš obvyklé. V zahraničí se to ale dělá, vzorek popela si mohou pozůstalí třeba chtít nechat doma. Je to skutečně jen na rozhodnutí příbuzných,

Zdroj: http://praha.id­nes.cz/dagmar-havlova-polibila-urnu-s-popelem-sveho-muze-a-ulozila-ji-do-hrobky-1am-/praha-zpravy.aspx?c=A120104­_122547_praha-zpravy_sfo

Upravil/a: terry

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

asi chtějí aby byl s Olgou i po smrti, na Hrádečku s Dagmar a ta třetí …nevím kde tedy je?

našla jsem video – dali všechny urny na jedno místo tak nevím proč ve 3 urnách?????

http://www.bles­k.cz/clanek/vi­deo-udalosti/166178/pl­acici-dagmar-pohrbila-havla-do-rodinne-hrobky-ve-trech-urnach.html
Doplňuji:
Tak v dnešních novinách se píše, že rakev byla dřevěná se zinkovou vložkou a čalouněním a popel se nevěšel do urny ,proto byl rozdělen do 3 uren, ale už to jsi jistě četl v dnešních novinách .

Upravil/a: hanulka11

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Chápat nepotřebuješ, je to na rozhodnutí rodiny. Terry vložila odkaz na jasné sdělení, že je to na přání rodiny a z jejích privátních důvodů.
Nám by měla stačit informace, že tato možnost existuje. Ve světě je to běžné a taky to nikdo nepitvá, minimálně i z ohledů na pietu, jež asi tobě chybějí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jendahun

Že by se to sypalo do exkluzivních plechovek a prodávalo jako výběrové kafe?No to mě tedy děsí,kdyby se část jednoho pána ocitla v každém z nás.
Doplňuji:
To bude zajímavý suvenýr,to se bude jednou prodávat na Aukru.Nebo z něho udělají za pár let svatého a zase to dobře prodá jako relikvie.

Upravil/a: jendahun

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bičiště

Pan ex prezident V. Havel byl „velký“ a do jedné urny? Jako nějaký Václav Novák? – To by bylo jeho posmrtné ponížení!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek