Proč se nazývá taštička připevněná na pasu „ledvinka“ ?!

Nemohla to být třeba „játrovka“ ?!
Doplňuji:
Samá voda … (kromě marci1). Kdyby jste si ráčili všimnout, tak má otázka je v rubrice „zábava“ a nikoliv v rubrice „zdraví“ ! Jedinou odpověď, kterou považuji za správnou, tedy humornou je odpověď marci1. Jediná pochopila smysl dotazu.

Nejlepší odpověď
annas

Ledvinka – původně to byl jakýsi chlebník, (schránka na věci), který se nosil vzadu na zádech, takže dosahoval na ledviny. Původně se používal zejména při běhu na lyžích.

Dnes – sportovní výraz – pouzdro na opasek.

SNČ a PSJC

Další odpovědi
marci1

Protože ledvinka se má nosit spíše na boku směrem dozadu a ne vpředu. To by mohla být také slepačka (slepé střevo ) nebo střevňačka ( tlusté střevo ). Játrovka by musela být více vpravo nahoře. 🙂

anonym

Je to jednodušší. Nemluvíme o místě, kde se má onen oděvní doplněk nosit, ale o jeho podobnosti se zmíněným párovým orgánem.

anonym

protože ji cyklisti nosí na ledvinách, a prdlý chlapi pod pupkem a k tomu si berou bermudy s palmičkama a tmavě šedý ponožky do sandálů, zmaštěný nátělník s dírou a čouhající chlupy s krůpějemi potu z podpaždí – klasika, podle toho se pozná Čech
Doplňuji:
Tak proč se teda ptáš, když to víš?

Diskuze k této otázce byla zrušena administrátorem.