halík

Proč se nám na domácí vodárně při poklesu tlaku vody někdy sepne a někdy nesepne tlakový spínač?

Nejlepší odpověď
dudu

Jak praví kolega louskáček. Informace o tlaku v nádrži je ke stykači přenášena zavodněnou kovovou trubičkou. Časem dochází k jejímu zanášení kalem, takže čidlo ve stykači nedostává korektní data. Proto pozdě nebo vůbec zapíná či vypíná čerpadlo. Pozor, trubička je k nádrži připevněna dutým šroubem provrtaným též horizontálně. Ten je nutno nejen vyčistit, ale též při zpětné montáži správně nastavit!!

Další odpovědi
louskáček

Buďto jsou vypálené kontakty ve spínači a nepřenese se proud.Nebo to spínač neví,protože je do něj ucpaný přívod vody.(rozebrat vyčistit)