Marvan

Proč se na zakázkových stránkách používá rozmezí ceny a ne pouze maximální cena

Vůbec mi nedává smysl proč na stránkách jako je freelancer.com pro vyhledávání zakázek je vždy uvedeno rozmezí ceny jakou zadavatel očekává. Důležitá je vždy stejně jen ta horní hranice ceny, kolik si vlastně zadavatel může dovolit dát peněz.

Když si půjdu koupit auto, tak určitě v obchodě neřeknu chci auto v rozmezí 100 000 – 200 000 kč ale běda jestli bude levnější to určitě nechci.

Nejlepší odpověď
autacek

Vědět dolní hranici je důležité pro prodejce, aby se mohl zorientovat v jaké cenové kategorii/roz­sahu/kvalitě nabízet a pro kupujícího je to zase informace, za jakou nejnižší cenu dá poptávané zboží koupit.

Představ si, že si chceš například koupitdomek, a nespecifikoval bys své cenové představy. Potom by ti bylo nabízeno i to, o co vůbec nestojíš, třeba včetně maringotky. A druhý příklad, budeš-li si chtít nechat zhotovit například linku na zakázku, je super když víš, na jaé nejspodnější hranici se můžeš pohybovat…