Proč se na úřadech vyplňují formuláře, když to úřednice stejně přepisuje do počítače?

Nestačilo by, že by to občan úřednici diktoval a ona psala?

Nejlepší odpověď
annas

Co kdyby některý údaj napsala pracovnice podle vašeho diktátu špatně? Jak by se dokazovalo v případě nutnosti,kdo udělal chybu?Tvrzení proti tvrzení …

Další odpovědi
Jambalaya

Hahaha, to jsem také nikdy nepochopila, počínání úřadů jsou jaksi mimo mísu, občas. Tak např. všechna přiznání, která pošlete na finančák v elektronické podobě a jim se natáhnou rovnou do systému, si dámy poslušně vytisknou. Toto počínání již vůbec nemá žádný smysl, neboť jsou podepsána elektronicky či poslána přes datovou schránku bez podpisu 🙂

jancacv

Náš stát je jeden velkej birokratickej papír,dnes v době internetu jsme vedeni všude jak na OSSZ tak na ZDR.poj+jako občan ČR máme své rodné číslo takže jsme zaškatulkovaný,a bohužel blbec dal příkaz dalšímu blbcovi aby se opisovalo opsané a to osané se muselo opět opsat atd atd,kčemu?kničemu jelikož konkrétně když je někdo veden na úp a jde na kontaktní místo žádat o nějaké dávky tak i přesto že úřednice si může ověřit že jste pobírali dávku v nezam.musíte si stejně nechat vystavit papír,je todle normální?Náš stát je jeden velký šiml úřední nahoře řvou že nemaj peníze ale nám seberou kde se co dá a ještě ty svině zdražujou fakt tendle stát at se jde vycpat,dnes se nedivim že mladí radši zdrhnou za čáru,jelikož stát se tam stará o lidi co makaj a když nemůžou pomáhá,umíte si představit že máma s hendik.dítětem z ČR jede na dovču k moři ze soc.dávek?já ne,ale mám známé v De a Anglii a ti jezdí 2×do roka na dovču maj nato a nestresujou se jako my my jsme uštvanej národ,bojíme se ozvat,.syndrom komunismu,kde jsou ty časy kdy lidi vylezli z brlohů a šli nahlas říct co se jim nelíbí a že toho maj už dost,sme srabi,je mi nás upřimně líto,můžem si zaten papírovej stát sami.