Michal Kole

Proč se na Úřad práce nemůžou přihlásit poživatelé invalidních důchodů 3.stupně (pokles pracovní schopnosti více ne 70%)

jsem v této kategorii

a navíc mám v papírech, že jsem nezaměstnatelný i za zvláštních podmínek.

Tím se myslí např. úprava pracoviště na bezbariérové

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud jsi ohodnocen jako nezaměstnatelný, tak proč by tě měly úřady evidovat.

Další odpovědi
hanulka11

ty zvláštní podmínky se myslí určitě něco jiného – ty přeci nejsi imobilní
Doplňuji:
Buď rád že bereš důchod a nehrň se stále na úřad práce- máš jasně tedy napsáno, /z toho co uvádíš/že tě vyřadili- jen to ta tvoje hlava nechápe.

anonym

Takže asi takto:
pokud má někdo 3. stupeň invalidity, je natolik nemocen, že nemůže pracovat a proto nemá na pracáku co dělat.
Pokud se cítí zdráv a může pracovat, nechť se vzdá důchodu a jde makat.
Strašně mě rozčilují dotazy typu:
Byl mi přiznán důchod, kolik si mohu přivydělat?
Osobně bych nedovolil nic, bohužel i tací si mohou přivydělat, bohužel pro lidi, kteří nemají práci.
Jednoduše řečeno-máš důchod, tak co.
A ještě jednu poznámku:
Byl jsemna pracovišti s několika důchodci, kteří své situace docela využívali, jelikož pokud se jim něco nezdálo, tak to nedělali. Však jim nic nehrozilo, pokud by náhodou došlo k propuštění, maj svůj příjem ve formě důchodu zajištěn, ale normální pracující by byl bez příjmu, tedy pouze s podporou.
Takže jak to bylo za komančů-důchod nebo práce, ale bez důchodu.

johana 56

Na Úřadu práce se mohou hlásit pouze uchazeči o zamněstnáni­.Invalidní důchodce 3.stupně,zejména s podmínkou nezamněstnatel­nosti,nemúže být zaregistrován,pro­tože z těchto důvodů mu Úřadem nemůže být žádná práce nabídnuta.