bolak

Proč se na ten Islámskej Stát neshodí třeba atomovka? Nebo jaký jsou důvody se s nima babrat?

Copak jsou menší hrozbou než japonci ve čtyricátým pátym, nebo proč se teď amíci k ničemu nemaj?

Nejlepší odpověď
Quimby

Protože atomová bomba asi nebude rozlišovat mezi islamisty a ostatními…

Další odpovědi
fcoop

Buď si jistý skutečností,že když to napadlo tebe,tak to nepochybně napadlo i ty lidi,kteří mají prst na spoušti.

Existují různé modelové scénáře – typu-„Co by bylo,kdyby“
Je to velmi složité – sledování (např.) světového tisku,zprávy od desetitisíců lidí,sledování planety voj.družicemi---------cokoliv-----------sbírání informací,dat.

Existují strašidelně složité programy – vyhodnocování,do­poručené reakce..atd.

.............­...........Ja­derný konflikt mezi velmocemi se tedy v současné době i blízké budoucnosti zdá téměř vyloučený. Pravděpodobnější se jeví omezené nasazení jaderných zbraní v konfliktu mezi USA a některým z problémových států, přičemž USA by mohly použít jaderné zbraně k preventivnímu odzbrojujícímu úderu, což je možnost naznačená v americkém Nuclear Posture Review 2001. Jak však přesvědčivě ukazují Glaser a Fetter, [29] praktická využitelnost takového úderu je nízká, mimo jiné protože většinu potenciálních cílů mohou eliminovat konvenční zbraně, zatímco ty, které by takovému útoku odolaly, jsou často schopny přežít i jaderný úder. Zároveň je třeba reflektovat vliv existence normy nepoužití jaderných zbraní, jaderného tabu, která prakticky vylučuje nasazení nukleární výzbroje ze strany USA..........­..........(Net)

Oprávněné obavy z tzv.„Přeskočení jiskry“,tedy eskalace, brání i omezenému použití jaderných zbraní. Možností,že někomu,třeba i bez racionálního důvodu,rupne v kouli je v dnešním světě tolik........­.....Podívej se na Ukrajinu…

Doplňuji:
Nejde vyloučit,že jednou a nemusí to trvat dlouho,se jaderné zbraně použijí......­..nebude jiná možnost.A oni (IS) zcela jistě dělají vše možné i nemožné pro to,aby si někde sehnali,nebo uplácali svoji Bombičku.Třeba špinavou........

Pak nám pomáhej Bůh..

..........„Jsou oddáni své věci, věří ve stínání hlav, v otroctví, v najímání dětí jako bojovníků, a očekávají, že vbrzku dobudou Evropu. Nejsou to hlupáci......­......„Když jsme byli v jejich náborovém středisku, přicházelo denně 50 nových zájemců. Zářily jim oči a měli pocit, že přišli do zaslíbené země, že budou bojovat za správnou věc,“ řekl Todenhöfer...­.........

http://zpravy­.e15.cz/zahra­nicni/udalosti/no­vinar-pronikl-do-islamskeho-statu-o-zamerech-radikalu-nepochybuje-1148556#utm_sou­rce=zpravy&ut­m_medium=selfpro­mo&utm_campaig­n=e15rss

gecco

Protože ropa…

Pepa25

Větší ohledy na „collateral damage“ ?

zjentek

a co když ti špatní jsme my? Fakt jsme se na to podívali úplně všema očima? Protože z historie je jasný, že ty největší zlomrdi (chápej škodná) jsme my tady i s celým tím křesťanstvím a konzumem ..já to chápu tak, že i tu ameriku jsme si vytvořili my tady- jako takovou laboratoř pro pokusy na zbytku světa. Vono se to špatně poslouchá zvláště při zjištění, že odpoutáním se od vlastní pýchy si zároveň odtrháváme od huby vlastní žvanec