Avatar uživatele
autacek

Proč se na obrazovce televize někdy objevuje červeno fialová skvrna ?

Tedy především při kontrastu ostré bílé barvy ? Souvisí to nějak s chromatickou aberací, nebo je to dáno spíš druhem záznamu ? (třeba staré pořady jsou toho plné, naposledy jsem to viděl u Jakuba Skláře)
Doplňuji:
Doplňuji otázku o nasnímaný obrázek ukázky jevu, na který jsem se ptal:

https://docs.go­ogle.com/file/d/0B928Wp­ESsCa-aWgtZ3hxQ3VBN2­M/edit?usp=sha­ring

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, Jardič před 3899 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Mapel

Je to otázka snímací elektronky. Původně se používaly superortikony a později v 50. letech 20. století se přešlo na barevné vidikony a postupně se vyzobávaly problémy s jejich snímáním. Proto je důležité v kterém roce byl fil natočen a jaký typ elektronky byl použit. Potom je možné reálně vyhodnotit uvedenou ukázku, ale mělo by to být nedokonalostí uvedené elektronky.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
stejsi12

To je jasné paranormal, nedíval jste se někdy v poslední době na kruh? Třeba Vám s teho začne neco kapat nebo vylizat. ! Tak dejte bacha.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Alesh

Podle mě je to tím, že ty filmy, na které se to točilo, měly blbou citlivost a ostrá světla to takto vymršilo. Asi by se to muselo převést a vyčistit.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek