autacek

Proč se na obrazovce televize někdy objevuje červeno fialová skvrna ?

Tedy především při kontrastu ostré bílé barvy ? Souvisí to nějak s chromatickou aberací, nebo je to dáno spíš druhem záznamu ? (třeba staré pořady jsou toho plné, naposledy jsem to viděl u Jakuba Skláře)
Doplňuji:
Doplňuji otázku o nasnímaný obrázek ukázky jevu, na který jsem se ptal:

https://docs.go­ogle.com/file/d/0B928Wp­ESsCa-aWgtZ3hxQ3VBN2­M/edit?usp=sha­ring

Nejlepší odpověď
Mapel

Je to otázka snímací elektronky. Původně se používaly superortikony a později v 50. letech 20. století se přešlo na barevné vidikony a postupně se vyzobávaly problémy s jejich snímáním. Proto je důležité v kterém roce byl fil natočen a jaký typ elektronky byl použit. Potom je možné reálně vyhodnotit uvedenou ukázku, ale mělo by to být nedokonalostí uvedené elektronky.

Další odpovědi
stejsi12

To je jasné paranormal, nedíval jste se někdy v poslední době na kruh? Třeba Vám s teho začne neco kapat nebo vylizat. ! Tak dejte bacha.

Alesh

Podle mě je to tím, že ty filmy, na které se to točilo, měly blbou citlivost a ostrá světla to takto vymršilo. Asi by se to muselo převést a vyčistit.