annas

Proč se na obrazech světců objevovala svatozář nebo hořící srdce – boží oheň?

Co to symbolizovalo?

Nejlepší odpověď
tom004

Svatozář (někdy také nimbus nebo gloriola) je kruh světla, který obklopuje objekt. Často se používá v v náboženských dílech k označení svatých postav. V křesťanském religiózním umění (východní i západní církve) jsou svaté osoby (svatí) zobrazeni se svatozáří ve formě zlaté, žluté, nebo bílé kruhové záře kolem hlavy.
Raději odkaz.:-)

Zdroj: http://svatozar­.navajo.cz/

Další odpovědi
michael69

Symbolizovalo to jejich božské smýšlení a čistotu jejich mysli.Je to údajně vzhled jejich aury jak o tom mluví lečitelé,kteří jí snad vidí jak z každého člověka vyzařuje.Na druhou stranu je třeba si uvědomit,že mnoho tzv. svatých a svatořečených bylo ve svém životě naprosto obyčejnými lidmi své doby.Např.slavného sv.Václava z toho nevyjímaje.

welfaristka

Ahoj,po obrateni cloveka k Bohu sa srdce rozhori laskou az pali.Moja osobna skusenost.Myslim si preto, ze svatci mali preto znazornene srdcia ako ohen.K obrateniu u mna doslo postupne no zaver to malo posledne 3 dni kedy som pocuvala pre moju mysel vyborne kludne krestanske pesnicky,bola som sama,unavena skoro na dne,opustena, vsetko som v zivote olutovala co som si bola vedoma.Myslim si ze vsetko zacina zlo v ludskej pyche,moje srdce bolo ovesane hriechmi. Dala som volne miesto v srdci Bohu ktory moje srdce rozohnil.Po olutovani mojich hriechov som Boha nasla v mojom srdci..Padla som unavou na postel a dala ruky hore na znak vdaky.Islo to spontanne,nebola som nikym a nicim rusena.Vsetko co patrilo minulosti Boh vymazal,iba dosledky nie.Mala som velku tuzbu Boha spoznat osobne.Kazdy ma svoj pribeh lasky.Ohen je laska v srdci k Bohu a Boh v nej.Pozdravujem a prajem Ti aby si nasla/iel Boha vo svojom zivote a poznal/a tiez.