Neonka

Proč se na gymnáziích už nevyučuje deskriptivní geometrie a od kdy?

Nejlepší odpověď
istee1

DG není povinný předmět. Na našem gymnáziu se vypisují semináře (buď 1 nebo 2 leté..podle zájemnců). Pokud máš seminář 2-letý(tedy III. a IV. ročník), můžeš z d.geometrie i maturovat.

Další odpovědi
Ella

u nás je to od druháku volitelný nepovinný předmět, kdysi to byl povinný volitelný )buď deskriptiva nebo mat. seminář)