Lorrien

Proč se na chlebu s máslem občas dělávají nožem mřížky??

Teď jsem si vzpomněla, že jsem při pobytu v nemocnici dostávala chleba s máslem a s nožem udělanou mřížkou. Už jsem to viděla i jinde a nemůžu přijít na účel těch mřížek v másle. ;)

Nejlepší odpověď
Damiana

No samostatně u másla jsem to neviděla, to snad jen tak nesteče, ale když dám med, pak přes to mřížky udělám. Med se do nich jakoby „zapasuje“, protože jinak by se dost „rozpíjel“.

Další odpovědi
hanulka11

asi aby máslo nestékalo, já to dělám když dám na máslo med
Doplňuji:
pokud jsem dělala snídani pro víc dětí -dělala jsem medové máslo… to se olizovaly do šlehače máslo med a pěkně našlehat do pěny – zkuste – nebudete litovat

To jsem já

Já jsem si matně vzpomněla, jak jsem kdysi měla mononukleozu a nesměla jíst nějaké tuky, máslo a už nevím co. Ale byla jsem na chatě, kde nám naši dělali jídlo pro více dětí a já měla chleba namazaný nějakým „speciálním“ máslem a abych ho poznala, tak byl označen křížkem. Možná je to hloupost, ale napadlo mě to v asociaci s tou nemocnicí. Pokud jsi měla nějakou dietu, tak je tato teorie sot možná 🙂