Stříbrný

Proč se musí na dálnicích jezdit vpravo a přesto jsou tam retardéry, které nehorázně drncají?

Být motorkářem a jet po takové dálnici, bál bych se o moji plodnost.
Doplňuji:
Heleave1-ano, minimálně jsem byl naučen-v pravém pruhu se dávali při stavbě dálnic nějaké pláty, aby řidiči nejezdili v tomto pruhu příliš rychle. Potvrzuje to také pravidelné (du, du, du) při jízdě v pravém pruhu, kdy při přejetí do levého tento zvuk naprosto zmizí.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Obecně se v Česku musí jezdit vpravo - to je dáno zákonem...
;-)
Na dálnici v pravém ruhu nejsou retardéry - ale, zřejmě, máš na mysli mizerný stav některých úseků dálnic - i na nich jsi ale povinen jezdit vpravo (jde o to, že všichni musí jezdit podle nějakých pravidel - aby byli všichni pro všechny ´čitelní´.
BTW - kdybys byl motorkářem - nebál by ses spíše o život, kdyby ti sice motorka pod zadkem nedrncala, ale zato by tě auta předjížděla zleva-zprava - čistě podle uvážení řidiče???
;-)

Další odpovědi:

Zlatý

To nejsou retardéry, to je zničená dálnice.
Retardéry na dálnici. Pohádky patří do Večerníčku.
A bylo by dobré se již dohodnout jak se na dálnici jezdí. Já vím že na D1 blbě.

Bronzový

Nedokáži si představit ustanovení, že na té a té silnici se jezdí vlevo, na této zase v pravo a na ostatních podle libosti. Je pravdou, že by se snížil počet motorových voziled a automobilky by nestačily vyrábět nové.

Stříbrný

o tom, jak se jezdí v jízdních pruzích pojednává §12 silničního zákona 361/2000 Sb.

Heleave1: to není pravda že kamiony v levém pruhu nemají co dělat

V podstatě jsou dvě možnosti - buď si na to zvyknout, nebo po dálnici nejezdit.

Pokročilý

Protože jsi v Čechách :D Vpravo se u nás jezdí od Hitlera. Ale mám pocit, že na to jsi se asi neptal. Na víceproudý dálnici by se mělo jezdit v pravém pruhu protože zleva se předjíždí. Takže platí že pravý pruh je pomalejší a levý rychlejší, kamiony vůbec v levým nemají co dělat. Proto je pravý pruh zničenější. Ovšem reálu si každý jezdí jak chce. A co se týče retardérů (ačkoliv tady někdo psal že na dálnici retardéry nejsou, musím konstatovat že opravdu jsou!) tak ty tam musel dát jenom idiot, na to žádný vysvětlení nemám.

Diskuze k otázce

Stříbrný

huxa

re: mosoj-tak to poté můj dětský mozek je v koncích. Mít takto hnusnou hlavní dálnici přes půlku republiky...

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 573
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 218
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.