bolak

Proč se musí každej soubor z internetu stahovat nejdřív na disk, proč to nejde instalovat jakoby od nich?

A proč a proč a proč!

Odpovědi
Georgo2010

Zpravidla máte při ukládání na výběr uložit instalátor nebo přímo spustit. Při druhé variantě se také nejdříve stáhne soubor, ale do dočasné systémové složky, následně se automaticky spustí instalátor. Obecně je to nezbytné, aby soubor prohlížeč nejprve celý načetl a až poté vykreslil (dokument, obrázek apod.). To máte podobné i u streamového videa, průběžné ukládání do cache zabezpečuje plynulé přehrávání v návaznosti na rychlosti internetového připojení.

odpomass

Soubor je nějaká struktura, kterou aby si mohl otevřít (/spustit), potřebuješ jí celou. Z toho vyplývá, že nemůžeš posílat její části sítí a ty načítat postupně u tebe. Tzn. soubor se buď přenese celý (všechny data dorazí k tobě = uloží se na disk), nebo nelze otevřít. Z toho vyplývá, že soubor musí být vždy uložený na disku, ze kterého ho chceš otevřít, nebo může být otevřen u někoho jiného v síti, ovšem k tomu potřebuje nějaký software pro prezentaci souboru (HTTP protokol apod.).
Tebou zmíněné operace na vzdáleném zařízení, jsou většinou řešeny pomocí
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Re­mote_Desktop_Pro­tocol
Případně další článek:
http://pctunin­g.tyden.cz/sof­tware/jak-zkrotit-internet/12639-vnc_a_vzdalena_plocha-kouzlo_vzdale­neho_pristupu?star­t=4

bolak

Georgo2010: nojo, todle všechno vim, ale to není odpověď na moji otázku :)

Jde mi o tohle, když si chci nainstalovat program musím si ho neprve stáhnout do svého počítače, ale proč? Proč nemůžu instalovat program přímo z toho místa, kde se nachází (na internetu). Vím že existujou hackerský programy, který umožňujou nabořit se jinýmu člověku do počítače a hrát si s jeho systémama, třeba mu hejbat s myší, otevírat CDromku, ale i spouštět různý soubory, takže vlastně i instalovat a to všechno bez toho aby se tobě něco nahrálo do počítače. To samý práce v síti, při plným sdílení si můžeš nainstalovat od kolegy na druhým drátě program na svůj počítač, a nevšim sem si, že by se ti nejdřív někam na tvůj disk stahoval instalační soubor, ale z internetu se ti instalátor pokaždá nejdřív stáhne a pak teprve s ním můžeš pracovat, a já se ptám proč?