Avatar uživatele
bolak

Proč se musí hlásit těhotenství na rentgenu?

K čemu je to dobrý, tohle zvláštní „opatření“?

Zajímavá 0 před 3955 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
autacek

Protože rtg. záření by mohlo poškodit plod. Lékař tedy musí být informován, aby případně upravil dávku či učinil jiná opatření.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Funna

to není žádné zvláštní opatření…rentgenové paprsky jak známo nejsou tělu nijak prospěšné…takže plod, který je ve vývinu by mohl dostat dávku radice, která by ho mohla poškodit…tj. může zmutovat…nechceš přece dítě se dvěma hlavičkami…a proto se také podepisuje papír, kde prohlašuješ, že těhotná nejsi, aby měli ochranu před tím, kdybys byla a s dítětem by bylo něco v nepořádku…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Mě se ptala zubařka jestli jsem nebo nejsem když mě rentgenovala pusu,když jsem byla na spešl rentgenu,co se točil okolo hlavy taky kvůli zubům,zeptali se jestli jsem nebo nejsem a ještě mi dali olověnou nebo jakou vestu.
Ono to asi nebude jen kvůli poškození plodu,jedna známá kdysi bohužel ještě nevěděla,že je těhotná a pár dní po rentgenování asi po úrazu o mimi přišla.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

Funna: Jasně, ale takže jde jenom o nějakej papír co se podepisuje? Mně jde o tohle, pokud tě doktor pošle na rentgen nějaký určitý části těla a ty ten rentgen potřebuješ, tak ti ho zřejmě stejně udělaj, protože kdyby ne, tak by to nechtěli předem hlásit ale bylo by tam rovnou napsaný, že je to zakázaný, takže mi vrtá hlavou, proč to chtěj vlastně vědět, k čemu jim tahle informace bude, když rentgen se bude dělat ať už je těhotná nebo není.

A to že těhotnejm snížej záření se mi moc nezdá, ten retgen přece musí mít určitou intenzitu, aby tam bylo vidět to co tam má bejt vidět, jinak je to k ničemu. No, ale snad mi to někdo vysvětlí přesněji, zatím jsem se toho teda moc nedozvěděl :)

před 3955 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Funna

pokud řekněš, že jsi těchotný, tak ti dají olověnou zástěru, pokud to není část těla blízko břicha…a pokud by šel místo rentgenu použít jiný prostředek, třeba ultrazvuk, tak tě pošlou na něj…jsi chlap, tak těžko pochopíš, že většina ženských, než by měly poškodit plod, raděj s vyšetřením počkají, pokud zrovna neumírají…po 3. mesíci těhotenství se riziko ohrožení poldu rapidně snižuje…

před 3955 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

autacek: jaká opatření?

před 3955 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek