Rohlik

Proč se můsi Coca-Cola vypít do 3 dnů po otevření?

Všiml jsem si na etiketě originál Coly, že se po otevření ma obsah vypít do 3 dnů. Otázka zní proč? Vždyť to obsahuje tolik cukrů, které by měli obsah zkonzervovat dostatečně dobře i po otevření, ne?

Nejlepší odpověď
annas

V anglickém zdroji jsem našla, že není škodlivé pít Colu, když se vyprchají bublihiy.

Na co je třeba dávat pozor, že se umělá sladidla začnou pomalu rozkládat a nápoj nebude tolik chutnat. Existují samozřejmě určitá zdravotní rizika spojená se „zkaženou“ Colou. V poslední době se totiuž omezilo množstvích konzervačních prostředků.

Když si přečtete, jak je Cola škodlivá, není se čemu divit.

http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­en&u=http://www­.whydontyoutryt­his.com/2013/09­/what-happens-to-our-body-after-drinking-coca-cola.html&prev=/­search%3Fq%3DWhy­%2Bmust%2Bcola%2Bdrin­k%2Bafter%2Bo­pening%26clien­t%3Dfirefox-a%26hs%3DFCI%­26rls%3Dorg.mo­zilla:cs:offi­cial%26channel%3Drcs

Další odpovědi
Irisa

Bublinky vyšumí a už nebude dobře chutnat

da ny

Mně nechutná Coca-cola už druhý den, je tam pro mne málo BUBLIN :)

I minerálky výrobci „zkazili“, ty sladké vody bez bublin mi nechutnají. Mattoni řežou Mlýnským pramenem a bublin je v perlivých 1/2. Magnézie se tak pečlivě filtruje kvůli /usazeninám, že v ní není žádné Mg ani bubliny.
Zlaté čisté vodňanské z vodovodu 😉
Doplňuji:
V české Coca- cole (klasické, ne Zero atp.) i v Německé je stále sladidlem cukr, ne tak ve slovenské, tam už jsou umělá sladidla!!! Každá země EU to má s cukrem x sladidlem v Original Coca – cole (asi uždávno bez cocy) jinak!

petra15

u annas:
ten odkaz stojí opravdu za to !!! – doporucuji kazdému k prectení !

briketka10

petro
proto já colu nepiju !!
je hnusná..

annas

Ad petra a briketka. Je to tak. Já colu nepiji, ale četla jsem, že se jí dobře čistí WC. Používala jsem ji na odstranění rezu. Takže o čem to svědčí? 🙂