Illines

Proc se musi cizinci ucit historii?

Ktera se popira a prekrucuje?Myslim tim k ziskani obcanstvi?

Nejlepší odpověď
annas

Domnívám se, že když chci žít v jiné zemi, měla bych znát něco o jejím historickém vývoji, tradicích, politickém zřízení, právech a povinnostech atd. Jde tím vlastně i posílení odpovědnosti za integraci, jakousi rovnoprávnost s místními obyvateli.

To, že se cizinec učí zfalšovanou historii, je jiná skutečnost, důvody neznám. Zřejmě záleží také na zemi, v níž o občanství žádá apod. Zastírání negativních faktů? Nemělo by to tak být.

Další odpovědi
Nuk nuk

Ačkoliv znalosti historie člověku rozhodně neublíží, já osobně si myslím, že to je trochu nesmysl. Žel v naší zemi jsou zákony a pravidla pro získání občanství hodně postavené na hlavu a tohle je asi jeden z detailů, které postrádají na důležitosti. Něco jiného je, pokud se dotyčný cizinec učí jazyk. Ke znalostem jazyka patří i základní povědomí o historii a naturáliích zemí, kde se jazykem hovoří (asi tak jako když my se učíme angličtinu).

Fakt, že se dnes dějiny čato popírají a překrucují, nemá s cizinci žádajícími o občanství tolik společného. Je to celosvětová záležitost a prapodivná móda 21. století, snadno zneužitelná k aktivitám různých lidí po celém světe.

gagaga

a jakou zemi mate konkretne na mysli ?
nekde to zapotrebi neni ..

  • iv-