Proč se muselo povinně sloužit v Armádě a ne třeba u hasičů, nemocnicích policie ?

Nejlepší odpověď
arygnoc

viděl/a jste dav sestřiček (hasičů, policajtů), jak vraždí, znásilňuje a loupí v cizí zemi?

Další odpovědi
hanulka11

Armáda chránila naši vlast a snad ji chrání dodnes

Drap

Braná povinost byla pouze pro armádu a ne pro ostatní složky.

rtepp

Armáda chránila Československo ale v době okupace SSSR to nebylo nic platné.

Deli

Myslím, že kdo nechtěl k odvodu, dělal zřícence v nemocnici – nebo se snad mýlím?

srslymad

chtel bych znat vek tazatele… tuhle otazku bychom si totiz meli polozit vsichni…

odpoved na ni ukazuje jeste stale nedospelost nasi „civilizace“

anonym

Pro arygnoc: Jseš pěknej vůl/kráva. To samé platí pro led,quentos,sobull

baghira

Protože ve zmíněných složkách jsou všichni nějakým způsobem kvalifikovaní. Zatímco v armádě kromě specialistů může fungovat i nekvalifikovaná síla, tzv. kanonenfutter.

tuCZek

Pokud se pamatuji,tak většinou u těchto složek byli Ti,kteří nechtěli,nebo nemohli na vojnu z náboženských nebo jiných důvodů (tzv. civilní služba).

lexx

armáda (záklaďáci tedy) pomáhali při živelných pohromách (záplavy, sněhové kalamity) o žních a sklizni v zemědělství, pořádkové služby (tzv.lítačky), ve stavebnictví i průmyslu. sloužili za 120 Kčs/měs vojín, 150 Kčs svobodník, 180 Kčs desátník a 210 Kčs četař…celkem levná pracovní síla, nemyslíte ?