bolak

Proč se mobily nevyrábějí na mikrotužkový baterie, když velikostí by se tam vešly 4?

…a zatím co ty mobilní mají 1000mah, tak ty mikrotužkový by mohly mít dohromady 5× větší výdrž?

Odpovědi
mosoj

Tak on by ten mobil musel být o hodně tlustší !!!
Jinak s tou kapacitou to je pravda. ale dříve byly baterie NIMH a dělaly se také placaté, byť o něco silnější než jsou dnešní Lion, LiFe. Takže jde také o tu tloušťku.
Doplňuji:
Tak jenom trochu úvahy. Klasické AAA v provedení Lion to být nemůžou. Musel by to být jiný tvar a rozměr. Kvůli bezpečnosti a nemožnosti záměny. Lion aku jsou nebezpečné tím , že smíchá-li se jejich obsah začnou hořet. I systém nabíjení a vybíjení, teda i ochrany, je velice citlivý a odlišný od NiMH.
Hlavně jde o objem ( místo) a někdy i o tvarování baterie. Lion baterie se dají tvarovat do jakéhokoliv tvaru. Objem Lion baterie o kapacitě 1000mA a napětí 3,6 V bude někde kolem jedné !! AAA baterie. Ty ale potřebuješ na napětí 3,6 V tři AAA baterie.
A když se zamyslíš, tak který tvar jde lépe obestavět a využít, hranatý nebo kulatý !!! Takže toto vylučuje i provedení Lion ve tvaru válečku.

setapouch

Motorola dělala mobily, kam se nouzově daly dát čtyři tužkové baterky (např. D160 a D170). Ale bylo to opravdu jen nouzové řešení, vydrželo to chvilku.

Zdroj: Ještě si to pamatuju :)

huxa

Ty mobilní baterky jsou přesně dělané na typ mobilu, výrobce za ně ručí (kdyby vybouchli a pokazili mobil/zranili tě) a také zodpovídá za stav přístroje-jestli se z té baterky pokazí (což by při špatných baterií mohl) a bude ho muset výrobce vyměňovat.

Navíc určitě to má nějaký další důvody, ovšem to nechám na jiných.

anonym

„Mobilní“ (LiIon, LiPol) mají napětí cca 3,7 V…
Takže při 1000mAh je to 3700 mWh…
To ze tří (čtyř) běžných mikrotužek nedostaneš ani náhodou…
AAA by měly jedinou výhodu – koupíš je na ´každé benzince´…