Proč se mnozí odpovídající chlubí cizím peřím a kopírují odpovědi z různých zdrojů bez uvedení příslušných odkazů?

Proč vydávájí odpovědi na odbornou otázku za své vlastní, i když je převezmou z netu? Netýká se samozřejmě vyjádření vlastního názoru na určitou skutečnost?

Bývám překvapený a často i zklamaný, když dostanu jako anonymní tazatel takovou odpověď.

Nejlepší odpověď
dědapetr

Možná chtějí jen odpovedět na danou otázku a ne z toho důvodu aby se chlubily.Tak stejně může být odpovidající zklamaný že odpovídá na otázky někomu a neví komu,který se schovává za anonimitu.

Další odpovědi
annas

Neznám odpověď.
Mně to rovněž vadí. Když sama vložím otázku, zajímá mě i zdroj, protože si mohu vyhledat třeba další podrobnosti. Když odpovídám a čerpám ze zdroje, uvádím odkaz – tazatel si může odpověď překontrolovat a někdy nemusím odpověď formulovat sama.

Pro zajímavost jsem se znova dívala do pravidel Odpovědí, kde je rovněž uvedeno:

„Je naprosto v pořádku používat on-line zdroje pro odpovídání na otázky. Pokud čerpáte z nějakého zdroje, uveďte tento zdroj a nechte uznání tomu komu patří“.

Každý je vlastně anonym, i když má avatar.

franku

Oni se nechlubí,jen Ti chtějí pomoci i jako anonymovi!

hanulka11

Podle kodexu „odpovědí“ se odkazy mají udávat .Jednak je to dobré, že člověk si přečte v odkazu i to co odpovídající neuvedl .Nelze vždy zkopírovat celý odkaz pokud je rozsáhlý. Ale myslím, že kdo odkaz neudá -nebere to jako svou vlastní odpověď -prostě na to zapomene- ho vložit.

anonym

Jestlize vam jde jen o odpoved , na urcitou otazku , na kterou neznate odpoved , tak by vam preci melo byt jedno , kde odpovidajici odpoved vzal. -iv-
P.S. Ted ale souhlasim i s Kerb. Pak : babo rad. :)

vagra

Myslím si, že zapomenout uvést zdroj se může „podařit“ každému, ale nemělo by se to stávat pravidlem.
Zdá se mi být neslušné odpovídat formulacemi někoho jiného a neuvedením zdroje, vydávat odpověď za svoji. Tím nepřiznat autorovi jeho zásluhu.
Navíc se většinou pozná, že odpověď je kop. z netu a že nejde o původní myšlenku odpovídajícího.
Navíc si myslím, že odpovědi na některé otázky vypracované odborníkem, mají větší důvěryhodnost a navíc bývají srozumitelnější.

roxy52

Proč by se měli chlubit cizím peřím ?? Když pokládám otázku,tak očekávám odpovědˇ a je mě jedno,kdo to má z jakého zdroje.To mě víc točí někdo,kdo cokoliv kritizuje,ale přitom se schovává v ANONYMITĚ.