Avatar uživatele
anonym

Proč se mnozí odpovídající chlubí cizím peřím a kopírují odpovědi z různých zdrojů bez uvedení příslušných odkazů?

Proč vydávájí odpovědi na odbornou otázku za své vlastní, i když je převezmou z netu? Netýká se samozřejmě vyjádření vlastního názoru na určitou skutečnost?

Bývám překvapený a často i zklamaný, když dostanu jako anonymní tazatel takovou odpověď.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? mosoj před 4731 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dědapetr

Možná chtějí jen odpovedět na danou otázku a ne z toho důvodu aby se chlubily.Tak stejně může být odpovidající zklamaný že odpovídá na otázky někomu a neví komu,který se schovává za anonimitu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Neznám odpověď.
Mně to rovněž vadí. Když sama vložím otázku, zajímá mě i zdroj, protože si mohu vyhledat třeba další podrobnosti. Když odpovídám a čerpám ze zdroje, uvádím odkaz – tazatel si může odpověď překontrolovat a někdy nemusím odpověď formulovat sama.

Pro zajímavost jsem se znova dívala do pravidel Odpovědí, kde je rovněž uvedeno:

„Je naprosto v pořádku používat on-line zdroje pro odpovídání na otázky. Pokud čerpáte z nějakého zdroje, uveďte tento zdroj a nechte uznání tomu komu patří“.

Každý je vlastně anonym, i když má avatar.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
franku

Oni se nechlubí,jen Ti chtějí pomoci i jako anonymovi!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Podle kodexu „odpovědí“ se odkazy mají udávat .Jednak je to dobré, že člověk si přečte v odkazu i to co odpovídající neuvedl .Nelze vždy zkopírovat celý odkaz pokud je rozsáhlý. Ale myslím, že kdo odkaz neudá -nebere to jako svou vlastní odpověď -prostě na to zapomene- ho vložit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Jestlize vam jde jen o odpoved , na urcitou otazku , na kterou neznate odpoved , tak by vam preci melo byt jedno , kde odpovidajici odpoved vzal. -iv-
P.S. Ted ale souhlasim i s Kerb. Pak : babo rad. :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vagra

Myslím si, že zapomenout uvést zdroj se může „podařit“ každému, ale nemělo by se to stávat pravidlem.
Zdá se mi být neslušné odpovídat formulacemi někoho jiného a neuvedením zdroje, vydávat odpověď za svoji. Tím nepřiznat autorovi jeho zásluhu.
Navíc se většinou pozná, že odpověď je kop. z netu a že nejde o původní myšlenku odpovídajícího.
Navíc si myslím, že odpovědi na některé otázky vypracované odborníkem, mají větší důvěryhodnost a navíc bývají srozumitelnější.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
roxy52

Proč by se měli chlubit cizím peřím ?? Když pokládám otázku,tak očekávám odpovědˇ a je mě jedno,kdo to má z jakého zdroje.To mě víc točí někdo,kdo cokoliv kritizuje,ale přitom se schovává v ANONYMITĚ.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek