Awe

Proč se mladým říká zajíčci?

Kde se vzal tenhle výraz pro mlaďoučké?

Nejlepší odpověď
annas

Zajíček, zajda, zajoch apod. = nezkušený mladík. O hodně mladší partner – tento význam patří do slangu současníků.

Proč asi? Podle vlastností zajíce – Mladí zajíci jsou nezkušení a bývají proto na podzim nejsnáze odstřeleni.

Takže tento význam se přenesl na nezkušeného člověka = je to mladý zajíc, zajíček, zajda atd, který se nechá snadno nachytat, neznalý světa, často ho nějaká žena osedlá..

Někdy se užívá i ironicky.

Podle pověr o zvířatech.

Další odpovědi
anonym

Určitě podle toho,že nejsou zkušeni se dobře schovat před predátorem jako malej zajoch.

johana 56

Zajíček = nezkušené mládě,lidově také ‚ucho‘ (je malé).
Zadupe,oklepe se a uteče…