Proč se mláďata (kočky, psi) nesmí koupat?

Nejlepší odpověď
Drap

Je to trochu jiný problém. Koupání samotné jim nevadí. Pokud mají však promáchanou a vlhkou srst, tak jsou velmi náchylní k silnému prochladnutí, které může mít vážné následky. Proto se doporučuje, když už něco takového musí být, tak osušit srst například fénem a v žádném případě zvíře nevystavovat průvanu.

Další odpovědi
mosoj

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/pri-cisteni-kamen-me-kote-prolezlo-kourovou-trubkou-jak-ho-mam-vycistit-pry-se-nesmi-koupat-ma-tri-mesice

samicek333

souhlasím s Drapem – mohou prochladnout, to není pro mláďata moc dobré

kamila44444

Tak tohle neumím přesně říct.Ale je broblém v tom,že jsou to mláďata,takže se vyvynují a když se často koupou tak se jim to narušuje atd. a pak nemusí venku tu zimu vydržet a můžou umřít na podchlazení.Jako když je hooodně špinavý tak se může vykoupat ale né na dlouho a né často.

gepik

Nejen mláďata, ale i dospělá zvířata mají v srsti a na kůži ochrannou vrstvu a častým koupáním zvláště šamponem ji jí zbavujete. Tak jako vy máte po koupání suchou pleť, tak i zvířata jsou pak náchylnější pro různé exzémy a parazity.

bubukaa

pokud jsou ještě se svou matkou tak aby cítila jejich pach a starala se o ně, správně by se na ně do nějakého věku (v týdhnech) nemělo ani šahat aby měli svůj pach