Proč se mi zobrazují dvě různé IP adresy na jednom PC?

př:

  1. – 127.021.011.008
  2. – 085.096.150.004

Doplňuji:
viz http://2i.cz/f641d0fa­29

Nejlepší odpověď
blesk26

Zvláštní formát zápisu … kde se takhle zobrazují?

Může to být třeba proto, že máte v notebooku dvě síťové karty (wifi a kabel). I když tohle vypadá spíš jako veřejná IP adresa, takže by to mohlo znamenat, že využíváte připojení od dvou poskytovatelů (balancování) a jednou jde požadavek přes jednoho, podruhé přes druhého.
Doplňuji:
Ta adresa ve Firefoxu je Vaše veřejná adresa, pod tou vystupujete v internetu, ta v gadgetu je lokální adresa ve Vaší síti. Router pak hraje tu úlohu, že tyto dvě sítě přemosťuje a vy můžete z místní sítě komunikovat s internetem (resp. dalšími sítěmi).

anonym

Nemám 2 síťovky ani 2 providery. Pouze jedn poskytovatel a 1 síťovka.

cochee

česílko, zkus přes příkaz „Spustit…“ otevřít příkazový řádek, tedy „cmd“ a v něm zadej příkaz „ipconfig /all“ (bez uvozovek a před lomenem je mezera) a zkus sem zkopírovat výstup. Uvidíme.