Proč se mi vytvoří monokl, když dostanu přes tlamu? Z čeho ten monokl vznikne?

Nejlepší odpověď
Drap

Sražením krve

Další odpovědi
mosoj

To je otisk pěsti. Je jedinečný stejně jako otisky prstů.

Terryle

Mám za to, že monokl vzniká tím, jak po ráně popraskají drobný cévky, krev z nich se rozleje a srazí se…

quentos

tak to jste asi unikát – normálním lidem monokl vznikne, když dostanou přes oko…
Doplňuji:
terry: s kým se to proboha stýkáte? Normální lidi vědí, že ženy se nemlátí. Tipuju, že to bylo od ňákýho „šíleně sexy chlapa“ :{(>

terry

sražením krve.
To quentos > je vidět, že jsi nikdy nedostal. Já kdysi dostala facku a za pá hodin jsem měla na pár dnů moncla.

Pájo

Princip stejný jako u modřin (podlitin).

Jde o nahromadění krve ve tkáni, které vzniká nejčastěji po tupém úderu. V důsledku nárazu nebo úderu dochází v inkriminovaném místě k poškození krevních cév a úniku krve do tkáně.

Hlavním důvodem probarvení monoklu je rozklad krevního hemoglobinu (červeného transportního metaloproteinu červených krvinek).
Původně krvavě červená až namodralá barva podlitiny nejdříve tmavne, zezelená (rozpadem hemoglobinu na biliverdin) a zhnědne až zežloutne (redukcí biliverdinu na bilirubin) než se zcela vstřebá.

Ella

sražením krve pod kůží