Ondrej01

Proč se mi tak seká počítač při přepínání aplikací (z chrome do hry, atd)

Mám problém posledních pár týdnů, když např. zapnu náročnější hru a poté skrze alt+ tab přeskočím třeba do záložky ve chrome a kliknu do lišty (jako že chci napsat www adresu) počítač se třeba na 10 vteřin kousne, až to vypíše Neodpovídá a pak to naskočí a ještě se to pokousává? Někdy se stane že se to takto sekne a vypíše to plugin Shockwave flash selhal, i když po chvilce zase naskočí… Prostě je poslední dobou ten počítač při větším vytížení hrozně zasekaný. Dělal jsem 3× defragmentaci, kontrolu antivirem i Ccleaner, nic nepomáhá. Dříve jsem dělal to samé a počítač se při práci nesekal. Děkuji moc za rady.
Doplňuji:
bohužel, windowsy mám legálně ale nedostal jsem CD, pouze příručku a windowsy mi sem nahrál člověk který pc sestavoval. takže to udělat nemůžu.. ty registry jsem defragnul ale beze změny. Budu prostě muset pouštět míň věcí to vypadá

Nejlepší odpověď
Bedy

Defragmentovat registr – na co proboha? To buď žádný zlepšení nepřinese nebo naopak v řadě případů to je kontraproduktivní.

Já bych se na to podíval spíš přes Hijackthis, než tady čarovat, podíváme se, jeslti tam náhodou něco neběží (nějaký zbytečnosti, apod.) a budeme trošku moudřejší.

Hijackthis stáhnete zde: http://source­forge.net/pro­jects/hjt/files/la­test/download
Program uložte na plochu, spusťte, klikněte na Do a system scan and save logfile. Po kontrole se vytvoří na ploše soubor hijackthis.log
Ten nahrajte na leteckaposta.cz nebo na jiné úložiště a odkaz mi pošlete vnitřní poštou. Do předmětu zprávy napište text otázky.

Jinak doporučím přejít na jiný prohlížeč, doporuíčm třeba Internet Explorer či Operu.
Pokud jste si na Chrome zvykl natolik, že byste si na jiný prohlížeč nezvykl, zkuste Iron. Je to úplně to samé, jen není tolik svázaný s Googlem, nešpehuje své uživatele a vím, že nemívá tolik problémů, co Chrome.
Navrch Opera je nejmíň náročný prohlížeč na hardware počítače, Internet Explorer zase vykresluje nejrychleji, protože IE plně do vykreslování zapojuje grafickou kartu, která je jinak opravdu minimálně zaměstnaná (nebo jen trochu u novějších verzí alternativních prohlížečů), čímž tedy šetří procesor.

O Ironu najdete víc zde: http://www.zdar­ma.org/1018-srware-iron-prohlizec-jako-google-chrome/
Aktuální verzi stáhnete zde: http://www.srwa­re.net/downlo­ads/srware_iron­.exe
Doplňuji:
Zdravím, odpovídal jsem Vám včera, ale jak tak koukám do odeslané pošty, tak ta odpověď nevidím.
Bohužel nevím, kde je chyba, myslím si, že zřejmě na straně serveru – odpovědi mají docela problém s ryhclostí a stabilitou někdy…
Omlouvám se tedy za zpoždění, pokyny, co dělat máte nahrané zde : http://letecka­posta.cz/348932019

Kvůli mimořádné rozsáhlosti odpovědi to nahrávám na leteckou poštu – zdejší vnitřní pošta neumí řádkování ani odstavce a tak by to bylo velice nepřehledné.

Jinak je tam práce jako na kostele, takže máte o zábavu postaráno.

S pozdravem Bedy

Další odpovědi
badisko

poradim pouze toto.....vem CD windows dej do pc .vypni pc ..zapni …ale nedavej novou instalaci jen dej opravit …(repair)…nebo muzes zkusit defragmentovat registr…ikdyz myslim ze tato volba nebude mit zadny extra efekt…shockwave odinstaluj a nainstaluj novy…jo a drive jsi delal to same?…urcite nee ono staci par programu navic jina verze atd ..mas pak uplne jinak nakonfigurovany Pc…takze se nato nemuzes divat takhle …co bylo predtim …ti je hov** platny…nevim jaky mas antivir …ani windows.....projed si to este timle..http://www­.eset.cz/cz/do­macnosti/produk­ty/online-scanner/

Bedy

Hezký den,
opravdu nemáte zač, ano to urychlení s tím souvisí, protože když člověk vidí ten výpis z Hijackthisu, co Vám ztam běželo za služby, co jste tam měl nastavený, aby se spouštěl ose startem systému, co jste tam měl, promiňte mi to slovo, bordelu, tak po vyčištění počítače je to zrychlení citelné.

CCleaner osobně považuju za jeden z mála dobrých čističů, není nijak agresivní narozdíl od programů jako je Advanced SystemCare, Ashampoo WinOptimizer, Zrychelní počítače (SpeedUp MyPC), apod. Bohatě stačí jednou za 14 dní vyčistit disk a registr čistit podle potřeby, stačí po nějaké instalaci/odin­stalaci programu nebo klidně jednou za 14 dní spolu s diskem to vyčistit.

Čištění každý den je spíše kontraproduktivní, protože jak prohlížíte internet, tak se do počítače stahují různé dočasné soubory a kdžy pak na tu stránku jdete znovu, tak se už nestahují, ale použijí se ty stažené. Časem (dejme tomu za 14 dní) se to ale nastřádá a zbytečně to zabírá místo na disku + občas se mohou objevit problémy nebo spíš „nedorozumění“. To pak vede občas třeba k problémům na stránkách, kde se přihalšujete.

Osobně považuji za důležitější defragmentaci disku – ono Windows používá souborový systém NTFS, který hodně trpí fragmentací – a než se daj ty fragmenty (ty kousky) dohromady, tak to trvá déle. Defragemntace je dá k sobě, takže pak čtení souborů je rychlejší a ted pak i ten WIndows je o něco rychlejší.

Defragmentaci doporučuju opět spouštět tak jednou za 14 dní, při nejhorším jednou za měsíc. Ve Windows ve Startu-Programy-Příslušenství-Systémové nástroje je program Defragmentace disku, takže klidně ten použijte. V opačném případě doporučím program Defraggler, který defragmentuje rychleji.
Ono na velkých discích ta defragmentace může trvat klidně přes hodinu.

Co se týká nějaké automatiky, já osobně nemám rád přílišnou automatiku, co vím, tak CCleaner ani Defraggler žádný plánovač nemají. Nezbývá tedy než si to ručně hlídat – prostě třeba každou neděli se na to podíváte, jednou uděláte defragmentaci, pak čištění, pak defragmentaci a je to.

Jinak k těm programům – ono stačí si každý klik dvakrát rozmyslet a přečíst si, co vlastně stvrzujete a toolbar či podobný zbytečnosti a brzdy se Vám tam nedostanou. Vždycky je vhodné volit ruční/manuální/vo­litelnou instalaci, kde prostě víte, co kam se instaluje a máte o tom přehled.

Výpis z Adwcleaneru vypadá dobře, takže všechny 3 prohlížeče, co tam máte nainstalované, by měly být čisté a počítač vlastně taky.

U Security Checku nějaké nedostatky jsou – vidím, že tam máte nainstalované 2 verze Javy – verzi 6 a verzi 7. Tu starou šestku odinstalujte – klasicky – Start_Ovládací panely_přidat nebo odebrat programy. Je tam zbytečně a může být velkou dírou do systému.

Pak tam máte 2 verze Adobe readeru – a obě staré. Takže obě odinstalujte a nainstalujte si nejnovější verzi Adobe Readeru – ke stažení z http://get.ado­be.com/cz/rea­der/otherversi­ons/

Nezapomeňte odškrtnout fajfku u toho Ano, nainstalovat spolu s tím lištu Google Toolbar a Google Chrome či McAfee Security Scan Plus – prostě to, co nabídne, odmítnout.

Nebo Vám můžu doporučit konkurenční Foxit Reader, který je bezpečnější a řekl bych, že i rychlejší. Ten si stáhnete odsud: http://www.slu­necnice.cz/sw/fo­xit-pdf-reader/
Při instalaci odmítnout ASK Toolbar či Seznam Lištičku nebo co to nabízí…
Češtinu si do programu stáhnete odsud: http://langua­ges.foxitsoftwa­re.com/index.php?pro­id=18
Ve složce C:\Program Files\Foxit Software\Foxit Reader vytvořte složku s názvem lang. A do té složky lang stáhněte tu češtinu. Pak v nastavení Foxitu si tu češtinu nastavíte.

Jinak máte starou verzi Firefoxu, doporučuju zaktualizovat na nejnovější – on si většinou sám řekne o aktualizaci, jinak skočte do Firefox-O aplikaci nebo něco v tom smyslu, teď to přesně z hlavy nevím.
To samé i Mozilla Thunderbird, taky to máte prošlé.

A pak bych odinstaloval ten Google Chrome a je to jinak dobrý, I Security Check mi hlásí vysokou frgamentaci disku, takže prosím defragmentovat.

Ono ty aktualizace opravdu nepodceňujte, pravidelné a včasné aktualizace jsou nejlepší prevencí proti virům apod.

To by tedy mělo být vše, kdyby něco, ozvěte se. Děkuji Vám za krásná slova, vážím si Vašeho ocenění.

Pokud jste spokojen, informujte své známé.

S pozdravem Bedy