Karol55

Proč se mi strhlo 60 Kč při platbě na ebay…?

Ahoj, né že by mi šlo to těch 30 kč, ale přesto mě to zajímá. Na Ebayi jsem si koupila předmět v hodnotě 30±Kč. Všechno probíhalo v pořádku až do té doby, než sem se podívala do internetového bankovnictví, kde se mi ukázalo, že mi bylo strženo 60Kč. Když sem se podívala na potvrzovací email od Ebaye, kde se psalo, že mi opravdu bylo strhnuto jen 30±Kč a u potvrzovacího emailu od Paypalu se mi ukázalo, že mi bylo opravdu strženo 30±Kč, tzn. nikde v emailech ani u platby nebylo napsáno, že se mi strhlo 60Kč, ale pouze 30Kč. Bohužel doopravdy se 60Kč strhlo…Jak je to možné ?

Odpovědi
e1232851@trb

nemůže jít o poplatek u banky nebo záměrně nevýhodný kurz banky, když nakupuji na ebay zbozí třeba za 250Kč tak se mi nakonec (než se zaúčtuje platba kartou asi po třech dnech) strhne třeba 260Kč – je to zpusobeno zmenou kurzu a horším kurzem banky … mam FIO

HOLAS

jsou tu různé aspekty: za A) kurs se hýbe co minuta, takže ikdyž je cena na ebay taková přičti si k tomu +15% a máš dejme tomu reálný kurs (záleží jestli je to EUR, LIB nebo USD) a za B) nenapsala jsi co máš za banku, některé banky dávají poplatek za odchozí zahraniční platby (což paypal je) :)

anonym

To nevím a nebylo by lepší se optat přímo na Ebay:?
http://www.cz-ebay.cz/kontak­ty.htm