Rokio

Proč se mi sportem zvyšuje hmotnost?

Denně chodím na procházky, posiluji a občas i běhám a hmotnost se mi stále zvyšuje, i když jím mírně podprůměrně.

Moje současná hmotnost je 84 kg a měřím 175 cm.

Odpovědi
Michálek1245

Dobrý den, procházka není sport, pokud nemáte 150 kg samozřejmě. Nicméně pravděpodobně nabíráte svalovou hmotu. Což nemusí být samozřejmě nutně špatně. Záleží taky na tom, jaké posilovací stroje využíváte a jak prostě posilujete a cvičíte. Třeba samotné kardio by na zvyšování hmotnosti nemělo mít vliv. Ale takhle naslepo těžko říct.

Janilivi

Protože se nabírají svaly

Drap

Krátká procházka neni žádné sportování. Vidím to spí jako stále větší příjem než výdej. Zkus svoji pohybovou aktivitu podstatně zvýšit.

lota

Asi nabíráš svaly, pokud posiluješ. Anebo to může být kvůli tomu jídlu – jíš málo, máš zpomalený metabolismus a tělo si dělá zásoby. Problém věčných dietářek. Víc o tom třeba tu: http://www.pro­detox.cz/jidel­nicek-povzbuzeni-metabolismu/