Mrs.Styles

Proč se mi sám od sebe vypíná počítač?

Ahoj,mam pocitac windows XP a stale se sam od sebe vypina,kdyz je zaplej pres hodinu.vim ze tahle otazka tu byla mockrat ale na XP se jeste nikdo neptal…je to treba tim,ze uz starne? Opravdu nevim co s tim,prosim poradte..

Nejlepší odpověď
anonym

Ne -s WinXP to nemá nic společného – zkontroluj si teploty komponent, jestli se ti počítač nepřehřívá (např. tímto – http://www.slu­necnice.cz/sw/e­verest/ – stáhnout a nainstalovat).
Pokud se přehřívá, musíš zkontrolovat, zda jsou v pořádku větráčky (případně vyměnit) a vyčistit chladiče.
Pokud se nepřehřívá, může být problém jinde v HW – v tom případě doporučuju servis.

Další odpovědi
mosoj

Přehřívá se procesor. Zanesený větrák procesoru nebo vadné ložisko.

štamgast

Buď se přehřívá nebo ti odchází nějaká komponenta, zkus jej dát do servisu.

cynique

Mně takto postupně „odcházel“ napájecí zdroj (kondenzátory).