Wyruz

Proč se mi rychle vybíjí mobil?

Dobrý den.
Moje otázka směřuje k mému problému ohledně baterie v mobilu. Mám Samsung Galaxy S3 Mini a jel donedávna skvěle, baterie vydržela. Teď se ale začal šílenou rychlosti mobil vybíjet. Myslel jsem, že je to tím, že už mám starou baterku, tak jsem si pořídil novou, ale problém přetrvává. I když na něm nejsem, mám vypnutou Wi-Fi, všechny aplikace jako Bluetooth, jas skoro na minimum a nic na něm nedělám, tak se mi během hodiny vybije minimálně o 15%. A když ho začnu používat, to ani nemluvím, to je najednou z 100% takových 70%. A to na něm dělám jen aktivity jako sledování Facebooku, občas poslech hudby, hraju hru Boom Beach, ale většinou když jsem tyhle aktivity vykonával, měl jsem pak baterku maximálně o 10% níž a to přeháním. Čím to je způsobeno nebo čím bych to mohl spravit?

Odpovědi
anonym

sám to nespravíš, dej otestovat do servisu

tekumseh

Zkus vrátit telefon do továrního nastavení (předtím si zazálohuj vše, o co nechceš přijít) – pokud to pomůže, byla na vině nějaká z nainstalovaných aplikací. Pokud ne, jedná se nejspíš o HW problém, potom dej telefon do servisu. Hodně také záleží, jak se k té baterce chováš jako uživatel, t.j. jestli ji třeba nenecháš úplně vybít až do vypnutí telefonu, atd.

lexx

fakt využíváš všechny ty podivné ptákoviny, co tam jsou? Samsung za 4 stovky na příjem hovorů a SMS vydrží na jedno nabití cca 14–21 dnů.

Dochy

Naprostá většina Androidích systémů má v základu nějaký přehled využití baterie… Zpravidla někde v NASTAVENÍ (naprosto logicky 😉 )

Rozhodně netvrdím, že je to přesné, ale může Ti to dát vodítko, co se to vlastně děje…

Shef

zdravím,obvykle když si koupíte novou baterii,tak se zpravidla říká 3× uplně vybít (do vypnutí) a 3 uplně nabít.
Dále bych si taky zkontroloval jestli nemáte zapnutý internet v mobilu,nezdá se to ale taky to hodně žere energii.
Pokud i nadále budou obtíže setrvávat,dopo­ručuji vyhledat odborný servis.

hadi.ce

Já si koupila novou baterii, vydržela nabitá 4 dny, i když jsem netelefonovala, a byl jen zapnutý. Došla jsem si ji vyměnit, vydržela 4 dny – podle tvrzení prodavače nynější baterie je normální nabíjet po 3–4 dnech.
Přitom dříve baterie vydržely v pohodě 14 dní.

Honza After

Mám uplně stejný problém na galaxy S5mini. Koupil jsem novou baterii, protože jsem si myslel že stará už přestavá fungovat. Když telefon, necham celej den ležet a ani na něj nešáhnu, vydrží dva dny. (bez sim). Poikud mam vloženou sim kartu , nabiju. zapnu facebook a 15 minut na nem budu , tak vybito. To sami messenger, nebo cokoliv jineho. A ty rady typu mej vyplej, net, nepouzivej aplikace, pouze s telefonem volej a pis sms. Panebože, nejsme přece ve středověku. Chytrej telefon se mu neříka proto abych snim pouze telefonoval a psal sms. Jakykoliv jinej samsung kterej sem mel, drzel ikdybych byl na facebooku treba celej den. Chápu že zavysí na kapacite baterky, ale S5mini jako novej taky vydrzi ikdyz celej den budete na facebooku. Dle mě je to závada přístroje a oprava by mohla byt , pouze muj dojem, vymenou zakladni desky, což se proste nevyplati. Přístroji jsem i preinstaloval několik starsich romek s androidem, abych vyloucil, že ho vybiji nejaka chybka softwerová, problém přetrváva. Jediná možnost je servis a když jsem se bavil s kamarádem co měl stejný problém, tak mu v servise řekli , že tohle opravit nedokážou. Dle toho usuzuju výměnu základovky no, což se opravdu nevyplatí. Já jsem telefon koupil z druhí ruky jako plne funkční, ovšem tohle vám prodávají zamlcí a už to s svámi druhej den resit ani nebude, když behem prodeje zkousite , vse se zda být ok. Tuhle chybu neodhalíte na místě. Co naplat, půjde do koše.