LejdyTerr

Proč se mi počítač sám hází do režimu spánku?

Mám Windows 8 a když minutu nic nedělám na počítači, tak se sám přepne do režimu spánku. Ale někdy ne, někdy třeba až za 5 min.. Přitom v nastavení mám režim spánku až po hodině, tak co to může být?

Nejlepší odpověď
cochee

Ony jsou režimy spánku dva (významné), jeden se jmenuje hibernace, při něm se stav celého počítače, včetně obsahu RAM pamětí, uloží na disk a PC se v podstatě vypne; při zapnutí pak pozná, že je probuzen z hibernace a nestartuje se celý Windows znovu, ale RAM se naplní z toho uloženého na disku a my tak máme stav PC v okamžiku uspání, tj. například s otevřeným Wordem a rozepsanou větou v polovičce. Druhý režim se nazývá úsporný a při něm PC některé své části úplně vypne (například grafickou kartu a pevný disk), některé dramaticky zpomalí (třeba procesor a RAM) a navenek působí jako vypnutý, jeho start však je daleko rychlejší než při hibernaci, zato však i v tomto stavu žere nějakou energii.

Problémem pak je, že Microsoft nedodržuje terminologii a v různých verzích svého Windows tyto dva stavy může nazývat jinak, myslím, že dokonce v jedné verzi nazývá jeden ten režim nesprávně a mate tím uživatele. Pak je v tom pěkný hokej.

Jednoznačně jsou tyto energetické stavy označovány S5 a S1 (těchto stavů může být 6, bližší info viz zdroj například). Ovšem ne uživatelsky viditelně ve Windows.

Zdroj: http://jiriko­var.cz/index.php/te­orie-a-legislativa-v-ict/8-acpi-usporne-rezimy-pocitace