Avatar uživatele
Putin

Proč se mi plete levá a pravá?

Stává se to sice dosti lidem, ale nečetl jsem, že by se tím někdo nějak více zabýval. Není to, že bych nevěděl kde je levá a pravá, ale když se mám rychle rozhodnout, tak mi trvá pár sekund, než si uvědomím strany. Máte to tak také? Popřípadě nevíte jak se toho zbavit? Mám kvůli tomu sám sebe za idiota 😁
Doplňuji:
No asi se s tím budu muset vypořádat 😁 Jinak za odpovědi díky!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Putin

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, dědapetr, briketka10, gagaga, NelieM, gecco, anonym před 3345 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dědapetr

Pravolevá dezorientace, anglicky Left-right confusion, je poměrně častá „kosmetická“ porucha mozku, nejspíš asi parietálního laloku, jež většinou neznamená nic vážného, nicméně může být projevem různých příčin, včetně genetické vlohy, porodních traumat, úrazů hlavy či infekcí.

http://www.re­flex.cz/clanek/ko­mentare/46991/co-zpusobuje-ze-si-lide-pletou-pravou-a-levou.html

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Problémy nemám, i když jsem přeučený levák. Vkládám vysvwětlení a rady odborníka.

Jak píše lékař Cyril Höschl, nic si z toho nedělejte. Podíveje se do odkazu, jaké mohou být přičiny.

http://www.re­flex.cz/clanek/ko­mentare/46991/co-zpusobuje-ze-si-lide-pletou-pravou-a-levou.html

Zkuste si projít další odkaz, třeba vám pomůže.

http://zena.cen­trum.cz/deti/cla­nek.phtml?old_ur­l=deti/skolaci/2008/5/29­/clanky/plete-si-pravou-a-levou-zmente-to/

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gecco

Takovéto ´zmatení´ může způsobovat více příčin, pro začátek si počti třeba – http://www.re­flex.cz/clanek/ko­mentare/46991/co-zpusobuje-ze-si-lide-pletou-pravou-a-levou.html
😉
A jinak jo – zabývá se tím psychologie a neuropsychologie…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
JájsemRaibek

Nikoli za idiota se nepovažuj, je to zcela logické jev. Jakmile vystřízlivýš, plést se ti nebude. To má každý tak :D I já.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Doporučují se mnemotechnické pomůcky, jako:
levá – seno, pravá – sláma.
Je vhodné fixovat si hodně nahlas při delším pochodu.
Doplňuji:
Jsi snad asketa? Z mého textu je snad jasné, že jde o legraci, zejména z části kde doporučuji pochodovat na veřejnosti a „seno, sláma“ si hodně nahlas stále opakovat..

Upravil/a: dudu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

ano mě se taky pletou obě strany asi
15 let, ale jsem nemocná na kole mám
zakázáno jezdit, jakmile chci zahnout
doleva automaticky mě to táhne vpravo
a opačně : /
už jsem si zvykla..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Taky se mi to plete, hlavně ve stresu. Pokud jedu autem, vím, kam odbočit, po chodníku automaticky chodím vpravo atd. Ale když na mne někdo začne křičet, podívej se do leva, jdi do prava a já musím hned reagovat, tak je problém. Ale proč to je. Každopádně mi to nevadí

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
turek86

Tak to je celkem zajímavá porucha, ale nijak bych se tím netrápil. Nic zásadního to není :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
orwell

Není to tak vzácný jev, to neřeš. Hlavně že si nakonec vzpomeneš! Stává se to i některým politikům 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Možná máš nejasno ve vnitřním a vnějším pohledu tj.něco jako odstředivost a dostředivost nebo také jde o pohled podobný pohledu do zrcadla…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hubice

něco s mozkem navštiv doktora

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
NelieM

Normálně s tím problém nemám, ale když jsem před 3ma rokama dělala autoškolu, občas se mi pletly strany, takže jsem místo doleva zahla doprava :D :D Ale slyšela jsem, že s tím mělo problém víc lidí ( teda spíš žen :D)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
cochee

dudu: ona ta pomůcka není tak moc mnemotechnická, kdysi se totiž vojáci (narukovaní mezi nevzdělanými prosťáčky) opravdu učili pochodovat podle toho, že si na levé lýtko přivázali snopec sena a na pravé slámu 🙂

před 3345 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

JájsemRaibek → mě se to občas, výjimečně plete taky – ale vždy jen za střízliva…
A nebo mi to za připita nevadí, to je taky možnost…
😉

před 3346 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek