Misa503

Proč se mi odpojuje od PC samovolně externí disk ??

Dobrý den. Mám WIN 8.1 a když k PC připojím do USB přes kabel ( asi 20 cm dlouhý ) externí disk 2,5, velikost 1T,

tak se mi občas stane, že se mi samovolně externí disk sám odpojí a píše mi to dole na liště, že zařízení USB nebylo rozpoznáno. Externí disk jsem nechal optimalizovat a také mám nastavené automatické ovladače, ale stále se mi tato závada občas opakuje – tak asi 5× za hodinu. Zařízení musím odpojit, pak znovu zapojit, chvíli ( asi 10 min ) pracuje správně, pak se samo odpojí. Čím to může prosím být ? Děkuji za případné rady. Někdy také musím několikrát externí disk opakovaně zapojit do USB, aby byl totiž vůbec externí disk na PC vidět.
Doplňuji:
Tak jsem vyčetl k disku toto : Samsung HN-M101MBB 1000.2 GB

Rozhraní : USB ( Serial ATA )

Rychlost otáčení : 5400 RPM

Přenosový režim : SATA/300

Standard ATA 8 – ACS/version 6

Podporované funkce : S.M.A.R.T. 48 bit LBA, APM, AAM , NCQ

ADATA HDD SH 93 ( 1000GB )

Používám Y kabel pro disk.

Nejlepší odpověď
iceT

No,já si myslím,že problém může spočívat v portech USB,že už mohou být vyklechtané a chtělo by je obnovit nebo co se s tím dá dělat.
Totiž mě tohle dělá ext.mechanika i ext.disk,stačí se blbě podívat na ntb nebo s ním pohnout a jedno nebo druhé se samo odpojí.Kdysi jsem si to nechala u známého opravit,jenže dnes to už nemá moc cenu,jelikož ntb půjde brzy do důchodu.
Možná by pomohl usb rozbočovač,který bys mohl zasunout do méně zatěžovaného portu.

Další odpovědi
PetrXY

Mě se stávalo to samé, externí disk jsem reklamoval a reklamaci mi uznali.

Hlada

Tipuju to na vadné napájení. Vadný kabel, vadný konektor, přetížený zdroj. Samotný disk si bere 460 mA + řadič kolem 100 mA, takže v případě, že by jeden z konektorů měl špatný kontakt nebo kabel vadný vodič, bude druhý konektor přetížený.
Podle mého je napájení disku z USB zhovadilost, zákazník to ale kupuje, tak se to vyrábí.

McArthur

Pokud disk zapojíte do USB 3.0 portu nebo do USB 2.0 portu počítače či notebooku (ten by měl být připojen do elektrické sítě) a použijete normální „I“ kabel, tak byste měl obejít problémy „Y“ kabelu. Kabel „I“ stojí max. 50 Kč s DPH (příklad: http://www.ci­pel.cz/produc­t.php?id_produc­t=84 ).
Pokud to bude dělat dál, tak zkuste reklamovat disk.