alex.agent

Proč se mi neustále zobrazuje vlevo dole reklama? Virus asi nemám (nechal jsem si PC projet antivirem)a program taky ne.

Proč se mi neustále zobrazuje vlevo dole reklama? Virus asi nemám (nechal jsem si PC projet antivirem) a žádný program na vydělávání taky ne. Nemůžete mi prosím pomoc? Zobrazuje se to na každé stránce ALE na googlu ne, nemůže to být tím že mám YouTube kanál propojený s AdSense? Pokud ano, nevíte prosímvás jak to někde deaktivovat? Nemyslím zrušit účet/y ale prostě to nějak vypnout aby se to už nezobrazovalo. Děkuji všem za pomoc a odpověď :) Jinak vám přikládám screen abyste věděli – je to vlevo dole, používám Mozillu Firefox (nejnovější verzy).
Foto: http://imageshac­k.us/a/img705/198/vst­iekj.png
Doplňuji:
Děkuji moc všem, hlavně tobě Bedy (za chvíli ti pošlu na e-mail ten log. Jinak skoro vždy kontroluji instalace, jestli se mi tam nenainstaluje něco jiného. Adblock používám už asi 1/2 roku – přesněji ABP – asi znáte – je to pro firefox. Jediný problém je v tom že reklama zmizí ale na to místo nejde kliknout levým tlačítkem, jako kdyby tam stále bylo „neviditelná“ reklama na kterou se dá kliknout ale nic to neudělá, dělá to problém třeba že nejde něco odháčkovat nebo kliknout na ODESLAT když to tlačítko je vlevým spodním rohu, proto chci tento problém vyřešit. Jinak ano, dělá mi to na všech stránkách (ale na www.google.com ne). Uvidíme co s tím udělá Bedy, jestli pomůže :) doufám že jo, jinak moc děkuji všem za pomoc a rady :) všem jsem dal palec nahoru :)

Nejlepší odpověď
praivo

@Bedy&alex.agent: Na adware už existuje šikovný program, který počítač vyčistí automaticky bez potřeby ručného mazání přes HijackThis. Jmenuje se AdwCleaner a stáhnou se dá třeba ze Slunečnice – http://www.sta­huj.centrum.cz/u­tility_a_ostat­ni/antiviry/jed­noucelove/adwcle­aner/

Další odpovědi
huxa

zobrazuje se to i na jiných stránkách? jestli ano, odistalovat všechny různé utilitky v prohlížeči, jestli jen tady, stáhni si adblock na blokování reklam.

jpau

Tak nejjednodušší by bylo, zkusit klepnout na ten křížek v pravém horním rohu. Podle toho co se stane bych se rozhodl co dál.

anonym

Jak píše Huxa, adblock http://adbloc­kplus.org/en/fi­refox a pokud klikneš na reklamu pravým myšítkem, naběhne menu a tam dej blokovat. Takto si vytváříš vlastní databázi blokovaných reklam. Ještě existují speciály http://adbloc­k.vsevjednom.cz/, je tam i postup instalace nebo taky používám http://2i.cz/19b1e3c9­1a

Bedy

Vidím, že máte tzv. unesený prohlížeč – AdBlock a podobné doplňky nevyřeší příčinu, ale jen důsledek. AdBlock je výborná věc do prohlížeče, protože blokuje reklamy co jsou na internetu.

Ale ty reklamy, co se Vám tam zobrazují, to v drtivé většině případů dělá nějaká neplecha, a tu je potřeba odstranit. Je možné, že jste nedával pozor při instalaci nějakého programu – často jsou takto nabízeny zbytečné programy, které dělají akorát starosti – těmi programy jsou zejména tzv. toolbary (nástrojové lišty pro prohlížeč – často od Google, ASK, Yahoo, apod.) a často k nim jsou přidány i součásti, které pak vkládají reklamu do prohlížeče či počítače.

Pokud tedy máte zájem, pošlete mi výpis z programu Hijackthis a podíváme se na to 🙂
Hijackthis stáhnete z http://source­forge.net/pro­jects/hjt/files/la­test/download
Program uložte na plochu, spusťte, klikněte na Do a system scan and save logfile. Po kontrole se vytvoří na ploše soubor hijackthis.log
Tento soubor mi pošlete emailem na bedy zavináč outlook tečka cz nebo ho nahrajte na nějaké internetové úložiště, třeba leteckaposta.cz či uloz.to a tady přes vnitřní poštu mi pošlete odkaz.